• 2012-08-13

Maciej Fortuna Trio w Krośnie

23 sierpnia o godz. 19.00 w  krośnieńskiej Piwnicy Pod Cieniami wystąpi jazzowy projekt Maciej Fortuna Trio.

Plakat wydarzenia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat wydarzenia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Maciej Fortuna Trio to trąbka, kontrabas i perkusja. Skład trochę nietypowy i bardzo wymagający, zarezerwowany dla wirtuozów. Maciej Fortuna, Piotr Lemańczyk, Frank Parker i ich muzyka wciągająca słuchacza w obszary nowych doznań estetycznych i emocjonalnych. Tak o koncercie, który 23 sierpnia odbędzie się w Piwnicy PodCieniami, powiedział Michał Margański – dziennikarz muzyczny Programu 3 Polskiego Radia.

Premiera debiutanckiego albumu – Solar Ring Maciej Fortuna Trio odbyła się 8 stycznia 2012 roku. Zespół w składzie: Maciej Fortuna (trąbka), Piotr Lemańczyk (kontrabas) i Frank Parker (perkusja), zagrał koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, który można było usłyszeć na żywo na antenie Trzeciego Programu Polskiego Radia.

Muzyka Trio Macieja Fortuny to przede wszystkim ogrom niczym nieposkromionej energii, wyzwolonej siły i radości współtworzenia. W każdej nucie słychać świetny warsztat muzyków oraz ich wzajemne rozumienie siebie. W ich muzyce można odnaleźć wszystko to, co decyduje o wyjątkowości i mocy jazzu.

Maciej Fortuna Trio
23 sierpnia 2012 roku, godz. 19.00
Piwnica Pod Cieniami
Krosno

Dodaj komentarz