• 2012-08-11

Startuje Coke Live Music Festival

Od 11 do 12 sierpnia na Lotnisku Muzeum Lotnictwa w Krakowie potrwa Coke Live Music Festival.

Plakat wydarzenia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat wydarzenia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wyjątkowym koncertem The Killers rozpocznie się 7. edycja Coke Live Music Festival. Zarówno dla polskiej publiczności jak i samego zespołu będzie to występ niepowtarzalny. Po raz pierwszy w Polsce The Killers zagrają w warunkach klubowych i to dla naprawdę nielicznej publiczności, biorąc pod uwagę ich aktualne występy na festiwalach w roli headlinera i planowane koncerty w wielkich halach. Z kolei dla grupy dowodzonej przez Brandona Flowersa, koncert w Teatrze Łaźnia Nowa będzie pierwszym spotkaniem z europejskimi fanami po ponad roku. To także oficjalne rozpoczęcie trasy koncertowej promującej zapowiedziany na połowę września album Battle Born. Następnego dnia The Killers pojawią się już na głównej scenie festiwalu Coke w roli headlinera soboty. Nim to jednak nastąpi na scenie pojawią się The Roots, od lat uznawani za najlepszy skład hiphopowy grający live oraz brytyjska formacja indie-popowa Mystery Jets, która nigdy wcześniej nie koncertowała w Polsce.

Silną reprezentację będzie miała także krajowa muzyka. Na obu scenach wystąpią: Kim Nowak, czyli rockowe wcielenie braci Waglewskich,  Cool Kids Of Death, Pezet & Małolat z zespołem, nadzieja elektroniki Kamp! oraz najmłodszy stażem w tym gronie zespół Fair Weather Friends.

W niedzielę headlinerem będzie zespół, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością w naszym kraju – Placebo. Grupa Briana Molko wzięła długi urlop po zakończeniu promocji albumu Battle For The Sun. Podobno odpoczynek wpłynął niezwykle kreatywnie na trio, o czym mamy przekonać się w pierwszej połowie przyszłego roku, wraz z premierą nowego albumu. Na razie Placebo koncertują. Tuż przed nimi na scenie zaprezentuje się legenda hip-hopu, ale jednocześnie artysta, który właśnie zaczyna nowy etap swojej kariery – Snoop Dogg. Przeszło tydzień temu na konferencji prasowej Snoop Dogg poinformował o zmianie pseudonimu na Snoop Lion i zajęciu się muzyką reggae. Krakowski koncert może być więc jednym z jego ostatnich hip-hopowych koncertów, lub jednym z pierwszych w zupełnie nowej stylistyce. Sobota to także okazja do sprawdzenia formy rewelacji ubiegłorocznych festiwali, baskijsko-londyńskiego składu Crystal Fighters, oraz zapoznania się z debiutujących pełnym albumem już w najbliższy poniedziałek zespołem Spector. Swoje zrobią także Kanadyjczycy z Azari & III – zamkną festiwal w rytm muzyki house.

Prócz koncertów na dwóch scenach: Main Stage i Coke Stage, tegoroczny CLMF to także namiot Silent Disco, w którym dla 300 osób zagrają kolektywy Hungry Hungry Models i Double Trouble. Tradycyjnie nasz festiwal będzie także zachęcał do ruchu. W tym roku można zagrać w piłkarzyki naturalnej wielkości oraz rozegrać mecz w siatkówkę. A potem zapraszamy do strefy regeneracji Coke Clinic, na masaż z widokiem na główną scenę.

Coke Live Music Festival
Od 11 do 12 sierpnia 2012 roku
Lotnisko Muzeum Lotnictwa
Kraków

Dodaj komentarz