• 2012-08-10

Sport w mieście – dyskusja

10 sierpnia na terenie Miejskiej Rzeźby Wodnej w Warszawie odbędzie się dyskusja na temat miejsca i roli obiektów sportowych w przestrzeni miejskiej.

„Godzilla i Stadion Narodowy”, mem internetowy (źródło: materiały prasowe)

„Godzilla i Stadion Narodowy”, mem internetowy (źródło: materiały prasowe)

Jakie są konsekwencje budowania wielkich obiektów sportowych w środku miasta? Czy korzyści z organizacji Euro 2012 w Polsce mają charakter społeczny? Jak powinna wyglądać infrastruktura miejska sprzyjająca uprawniu sportu? Wszystkich zainteresowanych i uprawiających sport w mieście Fundacja Bęc Zmiana zaprasza na dyskusję i pokaz dwóch odcinków programu Stadiony atakują! architekta Jakuba Szczęsnego.

W dyskusji wezmą udział:

Jakub Szczęsny – architekt, współpracuje z grupą projektową Centrala i Studiem DECO. W 2000 roku ukończył architekturę na Politechnice Warszawskiej, studiował również w Barcelonie i w Paryżu. Jest współautorem nominowanej do nagrody Wdechy 2008 Instalacji Tymczasowej Muzeum Historii Żydów Polskich, hali sportowej w Bieruniu, wnętrz nowego Instytutu Cervantesa, instalacji w przestrzeni warsztatów warszawskiej Galerii Zachęta oraz oprawy architektonicznej wystaw 1,2,3 Awangarda w warszawskim CSW i galerii SALA REKALDE w Bilbao. Redaktor trylogii W jak Warszawa (wraz z Sebastianem Cichockim i Krzysztofem Nawratkiem, Bęc Zmiana 2008). Jest też współautorem książek Wyspa. Synchronizacja (2009) i Redukcja. Mikroprzestrzenie (2010) oraz współkuratorem festiwalu Synchronicity realizowanego przez Fundację Bęc Zmiana od 2008 r.

Anna Giza-Poleszczuk – od 1981 roku pracuje na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1994-2005 pracowała dodatkowo w dziedzinie badań rynkowych, marketingu i komunikacji. Prodziekan Wydziału Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego do spraw naukowych. Jest szefową realizowanego na Uniwersytecie Warszawskim Projektu Społecznego 2012 – innowacyjnego działania finansowanego ze środków CEE Trust, który skupia się na społecznych funkcjach sportu. Prezes Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia.

Grzegorz Gądek – prezes Stowarzyszenia Polska Młodych oraz koordynator projektu Warszawski Skwer Sportów Miejskich. Jeden z założycieli Stowarzyszenia, przez wiele lat Pełnomocnik Zarządu ds. strategii. Pasjonat nowych technologii i realizacji marzeń o bardziej przyjaznej Polsce. Zawodowo od ponad 10 lat zajmuje się realizacją projektów internetowych, hobbystycznie od kilkunastu lat jeździ na deskorolce.

Sport w mieście – dyskusja i projekcja filmowa
10 sierpnia 2012 r., godz.18.00
Miejska Rzeźba Wodna
ul. Furmańska 14, Warszawa

Dodaj komentarz