• 2012-08-10

Pozytywne wibracje na Letnim Tanim Kinobraniu

Do 30 sierpnia w krakowskim Kinie Pod Baranami potrwa Letnie Tanie Kinobranie. W najbliższym tygodniu na widzów czeka cykl Pozytywne wibracje.

Letnie Tanie Kinobranie, cykl „Pozytywne wibracje” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Letnie Tanie Kinobranie, cykl „Pozytywne wibracje” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Letnie Tanie Kinobranie to dziewięć wakacyjnych tygodni wypełnionych najciekawszymi filmami ostatnich lat, a także klasykami kina. Projekcje uporządkowane są w tematyczne cykle, zmieniające się w każdym tygodniu.

W programie cyklu Pozytywne wibracje, który potrwa od 10 do 16 sierpnia, znalazła się najnowsza komedia Akiego Kaurismakiego – hołd mistrza czarnego humoru dla klasyki kryminału lat 50. i 60. (Człowiek z Hawru) oraz debiut młodej argentyńskiej reżyserki Natalii Smirnoff – pełen humoru portret dojrzałej kobiety, która nie boi się zmieniać swojego życia (Puzzle). Na ekrany Kina Pod Baranami powróci też oparty na autentycznej historii komediodramat z Ewanem McGregorem w roli głównej (Debiutanci), finezyjna francuska komedia z Isabelle Carré i Benoît Poelvoorde (Przepis na miłość) oraz brytyjska komedia Johna Maddena (Hotel Marigold), w której można zobaczyć prawdziwą aktorską śmietankę: m.in. nominowanego do Oscara Toma Wilkinsona, nagrodzoną Oscarem Judi Dench i dwukrotną laureatkę Oscara Maggie Smith.

W trakcie siódmego tygodnia Letniego Taniego Kinobrania widzowie zobaczą również znakomitego Colina Firtha w roli Jerzego VI (Jak zostać królem). Ponadto, zaprezentowana zostanie historia wynalazku, który poprawił nastrój piękniejszej połowy świata (Histeria. Romantyczna historia wibratora) oraz najskrytsze fantazje w Paryżu (O północy w Paryżu).

Letnie Tanie Kinobranie
od 29 czerwca do 30 sierpnia 2012 roku
Kino Pod Baranami
Rynek Główny 27
Kraków

Dodaj komentarz