• 2012-08-08

Avishai Cohen Trio w Warszawie

18 października o godz. 19.30 w warszawskim klubie Palladium odbędzie się koncert Avishai Cohen Trio.

Avishai Cohen (źródło: materiały prasowe organizatora)

Avishai Cohen (źródło: materiały prasowe organizatora)

Avishai Cohen to jeden z najciekawszych i najbardziej rozchwytywanych muzyków jazzowych ostatniej dekady. Magazyn Down Beat nazwał go wizjonerem gatunku i jedną z postaci otwierających jazz na nowe obszary. Avishai ma ponadto unikalną zdolność łączenia wysublimowanej muzyki z szeroką popularnością. Geniusz kontrabasu nagrywa dla legendarnej wytwórni Blue Note.

Kariera artysty rozpoczęła się na dobre od współpracy z Chickiem Coreą. Poza współpracą z Coreą, Cohen nagrywał lub występował z wieloma gwiazdami jazzu, m.in. Bobby McFerrin, Herbie Hancock, Paquito D’Rivera, Danilo Perez. Pierwsze autorskie grupy i nagrania pod własnym nazwiskiem datują się na 1998 rok. Od tego czasu Avishai nagrał kilkanaście albumów (pojawiają się one mniej więcej co roku) i wystąpił na wszystkich liczących się festiwalach na świecie.

Avishai Cohen (źródło: materiały prasowe organizatora)

Avishai Cohen (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sensacją ostatnich lat jest łączenie przez Avishaia gry na kontrabasie ze śpiewem, artysta czyni to w sposób zjawiskowy, a wielkie powodzenie ostatnich albumów potwierdza to najlepiej.

Szczerość wokalnego przekazu, uroda piosenek i wielokulturowy nastrój zaskarbiły sobie miłość ludzi w każdym zakątku globu. Bez wahania można powiedzieć, że to bardzo dojrzałe dzieło – album niosący muzykę w rodzaju wielokulturowego fusion, przenoszący nas bliżej rzeczywistości odysei, swoim tytułem i brzmieniem przywodząc na myśl morskie legendy.

(fragmenty recenzji płyty Seven Seas)

Avishai Cohen Trio
18 października 2012 roku
Klub Palladium
ul. Złota 9
Warszawa

Dodaj komentarz