• 2012-08-04

Nowy bilbord Galerii Rusz

Toruńska Galeria Rusz zaprezentowała kolejną pracę w swojej galerii bilbordowej. Tym razem jest to projekt Joanny Górskiej pt. Styks.

Joanna Górska, „Styks” z cyklu „Lec project” (źródło: materiały prasowe)

Joanna Górska, „Styks” z cyklu „Lec project” (źródło: materiały prasowe)

We współczesnych czasach lęk jest wszechobecny, wylewa się jak rzeka ze środków masowego przekazu, jest wszechobecny w kulturze, reklamie, rodzinie. Czy to wszechobecne bombardowanie lękowym przekazem powoduje, że nigdy nie przestajemy się bać? Praca Joanny Górskiej Styks z cyklu Lec project już do oglądania na bilbordzie Galerii Rusz przy Szosie Chełmińskiej 37 w Toruniu.

Galeria Rusz to grupa artystyczna specjalizująca się przede wszystkim w kreowaniu i prezentacji sztuki w przestrzeni miejskiej. Od 1999 roku artyści prowadzą własną galerię bilbordową przy Szosie Chełmińskiej 37 w Toruniu. Jest to najdłużej działający projekt tego typu na świecie, prezentujący non stop sztukę na jednym bilbordzie. Artyści prezentują tu co miesiąc nową pracę. Ten systematyczny proces ingerencji w przestrzeń codzienności traktują jako bardzo ważny eksperyment artystyczny, który przekracza ścisłe ramy sztuki współczesnej i poszerza swoje społeczne oddziaływanie. Artyści transferują sztukę w przestrzeń miejską i codzienność, by mogła ona zaistnieć także dla tych, którzy nie odwiedzają tradycyjnych galerii i muzeów.

Joanna Górska Styks
Bilbord Galerii Rusz w Toruniu
ul. Chełmińska 37

Dodaj komentarz