• 2012-08-03

Alternatywne granie w Dębicy

1 września w Dębicy odbędzie się pierwsza edycja festiwalu Goodfest, podczas którego zaprezentują się artyści polskiej sceny muzycznej.

Igor Boxx (źródło: materiały prasowe organizatora)

Igor Boxx (źródło: materiały prasowe organizatora)

Miłośnicy muzyki alternatywnej będą mogli wziąć udział w nowym wydarzeniu kulturalnym organizowanym w Dębicy, Goodfest, na którym nie zabraknie ciekawych artystów. Dyrektorem artystycznym Dębica Goodfest jest Filip Berkowicz, szef uznanych festiwali takich, jak m.in. Sacrum Profanum, Misteria Paschalia, Actus Humanus czy projektu penderecki // greenwood.

Jak zapowiadają organizatorzy Dębica Goodfest, Dębica stanie się miastem, w którym spotkają się ambitny pop z muzyką elektroniczną, a folk z alternatywnymi brzmieniami. Do Dębicy zawitają takie osobistości, jak Pierwsza Dama polskiego dancehallu – Marika oraz DJ Envee, jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich producentów, współzałożyciel legendarnego kolektywu DJ-skiego Niewinni Czarodzieje. Wystąpi również formacja R.U.T.A., która od swojego debiutu cieszy się uznaniem fanów i krytyków, a także współtwórcy wrocławskiego duetu Skalpel oraz autora solowego projektu zatytułowanego Breslau – Igora Boxx.

Na szczególną uwagę zasługuje L.U.C, a właściwie Łukasz Rostowski, laureat Paszportu Polityki, nietuzinkowy artysta, który od początku swojej twórczości w niekonwencjonalny sposób łączy muzykę z obrazem i słowem. Podczas Dębica Goodfest miłośnicy długich i skomplikowanych partii wokalnych opartych na freestyle’u będę mieć możliwość posłuchania Pablopavo, jednego z pierwszych wokalistów śpiewających raggamuffin po polsku. Bardzo ciekawy może okazać się występ niezwykle utalentowanego, młodego muzyka Piano Hooligan, który na instrumencie Rhodes wykonuje aranżacje kompozycji najbardziej znamienitego dębiczanina w Polsce – Krzysztofa Pendereckiego.

Wszystkie koncerty Festiwalu będą miały niezwykłą oprawę wizualną. Przestrzeń multimedialną zaaranżują artyści z Temporary Space Design, którzy zrealizowali projekty dla tak uznanych wydarzeń, jak m.in. Sacrum Profanum, Europejskiego Kongresu Kultury, Barbican Centre w Londynie, czy Lincoln Centre w Nowym Jorku. Ich oryginalne projekty audiowizualne można było podziwiać również podczas koncertów gwiazd, m.in. Jamiroquai czy Wyclef Jean.

Dębica Goodfest
1 września 2012 roku
Dębica

Dodaj komentarz