• 2012-07-31

Kino Plenerowe Bałtyk w ramach Transatlantyku

Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk w Poznaniu ponownie będzie działać kino Bałtyk. Seanse pod gołym niebem będzie można zobaczyć od 16 do 20 sierpnia.

Kadr z filmu „Starsza pani znika”, reż. Alfred Hitchcock (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kadr z filmu „Starsza pani znika”, reż. Alfred Hitchcock (źródło: materiały prasowe organizatora)

Twórcy Transatlaktyku oraz właściciele Concordia Design postanowili na kilka sierpniowych dni przywołać wspomnienie legendarnego kina Bałtyk – 10 lat od jego zamknięcia. Podczas Festiwalu przed budynkiem centrum zlokalizowane zostanie jedyne w swoim rodzaju Kino Plenerowe o tej samej nazwie. Organizatorzy nie zdradzają jeszcze wszystkich szczegółów. Wiadomo na pewno, że na poszczególne seanse należy zgłaszać się w parach i warto zabrać ze sobą poduszki i koc. Na widzów czeka 50 ekranów, każdy w odrębnej przestrzeni o powierzchni 4 m2. Organizatorzy zadbali także o specjalne zabezpieczenia na wypadek deszczowej pogody.

W repertuarze Kina Plenerowego Bałtyk znajdą się m.in. następujące tytuły: Jackpot w reżyserii Magnusa Martensa, szalona komedia, pokazywana m.in. na festiwalach Tribeca, w Karlovych Varach i Edynburgu, Tej nocy będziesz mój Davida Mackenzie’go, rockandrollowa komedia romantyczna, umiejscowiona i nakręcona w czasie festiwalu T in the Park w Szkocji oraz norweski obraz Łowca Trolli. Chętni na seans na świeżym powietrzu zobaczą także Fix – oryginalny film młodego amerykańskiego reżysera Tao Ruspoliego oraz City Island, zabawną, wzruszającą i mądrą historię rodzinną w reżyserii Raymonda De Felitty. Mocną pozycją Kina Plenerowego Bałtyk będzie z pewnością film Hitchcocka Starsza pani znika.

Kadr z filmu „Tej nocy będziesz mój", reż. David Mackenzie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kadr z filmu „Tej nocy będziesz mój", reż. David Mackenzie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Drugą z atrakcji zaplanowanych w Concordia Design będzie Klub Festiwalowy. Od 15 do 21 sierpnia będzie się można tam spotkać po całym dniu wrażeń filmowych i muzycznych. Za konsoletą znajdą się poznańscy DJ’e.

W Poznaniu zagości takze Miasteczko Filmowe Alvernia Studios. W Miasteczku odbędą się warsztaty dotyczące produkcji filmowej, przygotowane specjalnie na potrzeby Festiwalu przez specjalistów z wytwórni filmowej Alvernia Studios.

Kino Plenerowe Bałtyk – Transatlantyk 2012
Od 16 do 20 sierpnia 2012 r.
Concorida Design
ul. Zwierzyniecka 3
Poznań

Dodaj komentarz