• 2012-07-31

Jesteś bogiem we wrześniu w kinach

Jesteś Bogiem w reżyserii Leszka Dawida, to oczekiwany od blisko dekady film o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiej sceny muzycznej. Film wejdzie na ekrany polskich kin 21 września.

„Jesteś bogiem”, kadr filmu (źródło: materiały prasowe)

„Jesteś bogiem”, kadr filmu (źródło: materiały prasowe)

Za sprawą niezwykłej historii Piotra Łuszcza – Magika (Marcin Kowalczyk), Sebastiana Salberta – Rahima (Dawid Ogrodnik) i Wojciecha Alszera – Fokusa (nagrodzony Złotymi Lwami za rolę w Chrzcie Tomasz Schuchardt) rzesze wiernych fanów PFK, a także kinomani spragnieni prawdziwego obrazu Polski, prześledzą losy trzech kumpli z Mikołowa i Katowic, którzy dzięki oryginalnym utworom, takim jak słynny Jestem Bogiem, stali się głosem pokolenia młodych Polaków. U boku utalentowanych młodych aktorów wystąpili między innymi: Marcin Dorociński, Małgorzata Zajączkowska, Przemysław Bluszcz i Arkadiusz Jakubik. Obraz Jesteś Bogiem, wyprodukowany w studiu Kadr, w którym powstały wcześniej tak cenione obrazy, jak Baby są jakieś inne, Sala samobójców i nagrodzony Złotymi Lwami Rewers, ukaże dramatyczne losy zwykłych kumpli z osiedla, którzy za miłość do muzyki, wolności i niezależności gotowi byli zapłacić najwyższą cenę.

Paktofonika została założona w 1998 roku, a jej nazwę, oznaczającą pakt zawiązany przy brzmieniu głośnika, wymyślili Magik i Rahim. Trzy wydawnictwa zespołu: Kinematografia, mini album Jestem Bogiem oraz Archiwum kinematografii sprzedały się w gigantycznych nakładach. Wkrótce po premierze Kinematografii fanami Paktofoniki wstrząsnęła wiadomość o samobójczej śmierci Magika.

Jesteś bogiem, reż. Leszek Dawid
Obsada: Marcin Kowalczyk, Tomasz Schuchardt, Dawid Ogrodnik, Arkadiusz Jakubik, Katarzyna Wajda, Marcin Dorociński
Premiera: 21 września 2012 roku
Dystrybucja: Kino Świat Sp z o.o.

Dodaj komentarz