• 2012-07-25

Barwy krajobrazów i cuda natury

Od 27 lipca do 21 sierpnia w sandomierskiej Galerii Sztuki Współczesnej BWA prezentowana będzie autorska wystawa malarstwa Marty Lipowskiej. Tematyką przewodnią prac są pejzaże i sceny zwyczajowe z życia człowieka.

Poziomki, Marta Lipowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Poziomki, Marta Lipowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zostaną pokazane prace z ostatnich kilku lat malarstwa autorki. Pejzaże i sceny rodzajowe, będące wycinkami rzeczywistości, wybranymi przez autorkę fragmentami codzienności. Najogólniej można powiedzieć, że Marta Lipowska szuka inspiracji w naturze, stara się jednak traktować malowaną rzeczywistość w sposób abstrakcyjny. Nawet postacie na obrazach są barwnymi plamami, równie ważnymi dla kompozycji, jak na przykład cień drzewa czy fragment zachmurzonego nieba. Przestrzeń obrazu szeroko i odważnie malowana, budowana jest za pomocą barwnych plam, a kolor nakładany impastem wzbogaca fakturę dodatkowymi efektami światłocieniowymi. I to głównie kolor i światło stanowią o nastroju obrazów i są niewątpliwie największym ich atutem. Ekspresyjna materia malarska i charakterystyczna, indywidualna paleta barwna już od kilku lat wyróżniają twórczość Marty Lipowskiej.

Marta Lipowska – absolwentka PLSP w Rzeszowie, w latach 1998-2003 studiowała na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, kierunek: edukacja artystyczna w przedmiocie sztuka, specjalność: malarstwo. Dyplom uzyskała w 2003 roku w pracowni malarstwa prof. Jacka Wojciechowskiego. Na portalu Kompas Młodej Sztuki w 2008 roku znalazła się w rankingu najbardziej obiecujących artystów młodego pokolenia (do 35. roku życia). Bierze udział w plenerach i wystawach poplenerowych, między innymi w Tarnobrzegu, Sandomierzu, Łańcucie, Strachotinie (Czechy), Lewoczi (Słowacja), Lwowie (Ukraina), Bolestraszycach.

Wystawa Marty Lipowskiej
Od 27 lipca do 28 sierpnia
Galeria Sztuki Współczesnej BWA
Rynek 11
Sandomierz

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR