• 2012-07-20

Surrealistyczny Wrong wkrótce w kinach

3 sierpnia na ekrany polskich kin trafi film Wrong w reżyserii Quentina Dupieux.

Plakat filmu „Wrong", reż. Quentin Dupieux (źródło: materiały prasowe)

Plakat filmu „Wrong", reż. Quentin Dupieux (źródło: materiały prasowe)

Wrong to surrealistyczna komedia w reżyserii Quentina Dupieux, znanego wielbicielom muzyki elektro jako Mr. Oizo. Film debiutował w konkursie tegorocznego festiwalu w Sundance. Wrong jest szalonym dziełem, w którym bohaterowie wczesnych filmów braci Coen zabłądzili w świecie Zagubionej autostrady Davida Lyncha.

Film opowiada o losach Dolpha Springera, który budzi się pewnego dnia i stwierdza nagle, że zniknęła miłość jego życia – pies Paul. Poszukiwania ukochanego zwierzęcia zawiodą bohatera na zupełnie pokręcone ścieżki, a także radykalnie zmienią losy spotkanych osób – dziwaków i ekscentryków. Podczas tej niezwykłej podróży Dolph nawet nie zauważa, że może stracić coś jeszcze. Zdrowy rozsądek.

Quentin Dupieux – w 1999 roku zrealizował 6 filmów reklamowych, które koncentrowały się na postaci Flat Erica,  stworzonej przez Quentina. Flat Beat, utwór napisany na potrzeby tych reklam, trafił na pierwsze miejsca list przebojów w całej Europie, a maskotki Flat Erica znakomicie sprzedają się na całym świecie. Dupieux postanowił uciec od niespodziewanego sukcesu i sławy, realizując w 2001 absurdalny średniometrażowy film Nonfilm. 5 lat później zrealizował swój fabularny debiut Steak z popularnym we Francji duetem komików Eric & Ramzy.

W 2008 Dupieux nagrał nową płytę, nakręcił krótki metraż z Flat Ericem i Pharrellem Williamsem, napisał scenariusz kolejnego filmu (Realite) i zrealizował fałszywy dokument o samym sobie. Już rok później zaczął pracę nad opowieścią o zabójczej oponie terroryzującej pobocza dróg. Rubber powstał w ciągu dwóch tygodni w Los Angeles i stał się sensacją na festiwalu w Cannes w 2010 roku. Film trafił do dystrybucji na całym świecie. W 2011 roku Quentin postanowił zabrać się za kolejny film. W Los Angeles napisał, nakręcił i zmontował Wrong. Obecnie Quentin Dupieux jest ciągle bardzo aktywny wydaje trzy nowe płyty z muzyką i zaczyna prace nad dwoma filmowymi projektami. Jeden chce tradycyjnie zrealizować w Los Angeles, drugi w Paryżu.

Wrong
Reżyseria:  Quentin Dupieux
Premiera: 3 sierpnia 2012 r.
Dystrybucja: Gutek Film

Dodaj komentarz