• 2012-07-20

Konkurs Poetycki im. Janusza Różewicza

Do 1 sierpnia debiutujący poeci mogą nadsyłać swoje zgłoszenia na Konkurs Poetycki im. Janusza Różewicza organizowany przez Miejski Dom Kultury i Miasto Radomsko.

Logo Festiwalu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Logo Festiwalu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Różewicz – to nazwisko dobrze kojarzone i cenione. Powszechnie znana jest twórczość braci Tadeusza i Stanisława, a Janusza? To był ten trzeci, najstarszy, który nie zdążył rozwinąć swego talentu. Organizatorzy pragną zaprosić wszystkich poetów przed debiutem do wzięcia udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Janusza Różewicza. Zgłoszenia można nasyłać do 1 sierpnia 2012 roku.

Organizatorem tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza jest Miejski Dom Kultury i Miasto Radomsko. Janusz Różewicz nie należy do popularnych poetów, niewiele osób w ogóle wie, że oprócz Stanisława i Tadeusza był jeszcze On ten, który nie zdążył rozwinąć swojego talentu. Odszedł zbyt szybko, niestety został stracony 7 listopada w 1944 roku, po wcześniejszym aresztowaniu przez Gestapo.

Starszy brat był często wspominany przez Stanisława i Tadeusza. Zostały mu poświęcone wiersze, i film Nasz starszy brat. Radomszczanie pamiętają jednak o swym mieszkańcu, tutaj przecież uczęszczał do gimnazjum im. Feliksa Fabianiego i tutaj też urodzili się jego młodsi bracia.

Konkurs Poetycki im. Janusza Różewicza jest dedykowany poetom przed debiutem, którzy nie opublikowali jeszcze swoich wierszy. Nagrodą główną jest, bowiem wydanie autorskiego tomiku poetyckiego. Prace konkursowe ocenia jury w składzie: Bohdan Zadura, Ireneusz Kaczmarczyk oraz Dorota Koman. Konkurs ten jest częścią szerszego wydarzenia, jakim jest Różewicz Open Festiwal. Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej organizatora.

Konkursie Poetyckim im. Janusza Różewicza
Zgłoszenia do 1 sierpnia 2012 roku
Miejski Dom Kultury i Miasto Radomsko
Radomsko

Dodaj komentarz