• 2012-07-19

Artystyczna kolacja.Cavity search

21 lipca w CSW Kronika w Bytomiu można wziąć udział w niezwykłym projekcie artystycznym – kolacji zorganizowanej i przygotowanej przez artystę Gabe Flores’a.

Gabe Flores, „Cavity search” , CSW Kronika w Bytomiu (źródło: materiały prasowe)

Gabe Flores, „Cavity search” , CSW Kronika w Bytomiu (źródło: materiały prasowe)

Cavity Search Gabe’a Floresa jest projektem – kolacją, która składać się będzie z dziesięciu deserów: od wytrawnego do słodkiego oraz napojów. Osoby biorące udział w projekcie będą musiały podporządkować się kilku zasadom panującym podczas dionizyjskiej uczty. Goście podczas kolacji założą takie same koszulki wykonane przez artystę, będą musieli zjeść i wypić to, co przygotuje oraz zostaną zobowiązani do wypełnienia kwestionariusza, na podstawie którego Gabe Flores przygotuje indywidualne wiadomości dla każdego z uczestników.

Cavity Search porusza zagadnienia przyjemności, wolnej woli oraz wytrzymałości. W wielu aspektach Cavity Search jest drogą wniknięcia uczestników w artystę. Przygotowywanie deserów dla Gabe’a było główną drogą narracji odkąd skończył 9 lat i nadal jest jednym ze sposobów równoważenia informacji. Osobiste wiadomości ukryte pod deserami są subtelną rekonstrukcją głosów, które tylko Gabe mógł słyszeć ponad 8 lat temu. Indywidualne wiadomości są narracją tego, co artysta nazywa alternatywnym postrzeganiem norm statystycznych. Gabe Flores wychowany jako Świadek Jehowy często zastanawiał się nad siłą grupowego myślenia. Stawiając oczekiwania, wyznaczając wytyczne ludzie często celują dalej, niż mogą samodzielnie dotrzeć. W kolacji udział weźmie 20 uczestników.

Gabe Flores jest artystą, którego prace stanowią refleksję nad tożsamością opartą na ideologiach i osobistej narracji. Obecne projekty badają socjologiczne i kulturalne przemieszczenia, w których artysta poszukuje własnej tożsamości społecznej, seksualnej, kulturowej. Gabe Flores w pracy wykorzystuje różne media i materiały, które jego zdaniem są najlepszym środkiem wyrazu własnych celów. Otrzymał tytuł magistra z socjologii, nauk społecznych i historii oraz tytuł licencjata z psychologii na Portland State Univeristy. Obecnie jest dyrektorem i kuratorem w galerii Place and Settlement w Portland.

Gabe Flores Cavity Search
21 lipca 2012 r., godz. 18.00
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika w Bytomiu
Rynek 26

Dodaj komentarz