• 2012-07-17

Warsztaty krytyki filmowej w Sokołowsku

Trwają zapisy na warsztaty krytyki filmowej, które odbędą się od 7 do 9 września w Sokołowsku podczas drugiej edycji Sokołowsko Festiwal – Hommage à Kieślowski. Nabór na warsztaty trwa do 17 sierpnia.

Sokołowsko, plakat (źródło: materiały prasowe)

Sokołowsko, plakat (źródło: materiały prasowe)

Warsztaty organizowane są w Sokołowsku na Dolnym Śląsku. Powstały z myślą o pasjonatach kina, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności w zakresie krytyki filmowej. Skierowane są zarówno do osób, które mają już doświadczenia w tworzeniu krytycznych tekstów dotyczących filmu i tych, którzy nie próbowali jeszcze swoich sił jako recenzenci.

Warsztaty poprowadzą krytycy, dziennikarze i filmoznawcy m.in. Marcin Adamczak (UAM), Tadeusz Lubelski (Uniwersytet Jagielloński), Łukasz Maciejewski, Janusz Wróblewski (Polityka), Bartosz Żurawiecki. Zajęcia zostały podzielone na część teoretyczną i praktyczną. Podczas trzech dni odbędą się ćwiczenia warsztatowe, projekcje filmów, którym towarzyszyć będą wykłady i dyskusje. Punktem wyjścia do części teoretycznej będzie film Krzysztofa Kieślowskiego Bez końca.

Podczas zajęć praktycznych uczestnicy doskonalić będą umiejętności niezbędne w pracy krytyka filmowego obejmujące m.in. analizę filmu, tworzenie spójnego tekstu krytycznego, logiczność wywodu, poprawność stylistyczną. Pod okiem specjalistów posiadających wieloletnie doświadczenie będą tworzyć własne teksty. Najlepsze recenzje ukażą się w gazetce festiwalowej, która wydawana będzie przez dwa dni w nakładzie 500 egzemplarzy.

Uczestnicy otrzymają akredytacje festiwalowe, które umożliwią im bezpłatny wstęp na projekcje festiwalu Sokołowsko Festiwal – Hommage à Kieślowski. W programie festiwalu znalazły się filmy m.in. Jean-Pierre’a i Luca Dardenne, Kena Loacha, Heleny Trestikowej, Jacka Bławuta, Małgorzaty Szumowskiej, Doroty Kędzierzawskiej i Marcela Łozińskiego.

Nabór trwa do 17 sierpnia 2012 roku.

Dodaj komentarz