• 2012-07-12

Wieczór Kabaretowy w Polkowicach

21 lipca o godz. 18.00 w polkowickim Kinie wystąpią kabarety Małże i HoNoTu. Nie zabraknie skeczy i kabaretowej piosenki.

Kabaret HoNoTu (fot. Marcin Grajek / źródło: materiały prasowe organizatora)

Kabaret HoNoTu (fot. Marcin Grajek / źródło: materiały prasowe organizatora)

Jako pierwsza wystąpi formacja Małże – jedyny małżeński kabaret w Polsce. Założyli go w 2006 r. Dorota i Jędrzej Godlewscy, wcześniej związani ze studenckim kabaretem Zaiste. Od stycznia 2010 r. prowadzą w Poznaniu autorskie Klubowe Spotkania Kabaretowe, w skrócie Kluska, podczas których odbywają się improwizacje kabaretowe. W swych programach bawią się stereotypami i konwencjami, naśmiewają z absurdów życia codziennego. Skecze przeplatają autorskimi piosenkami, za które wielokrotnie byli nagradzani na Ogólnopolskich Spotkaniach z Piosenką Kabaretową OSPA w Ostrołęce.

Kabaret Małże (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kabaret Małże (źródło: materiały prasowe organizatora)

Po Małżach sceną zawładnie grupa HoNoTu, powstała w 2010 r. z połączenia dwóch poznańskich kabaretów: O co chodzi i Raj, działających na scenie kabaretowej od 2002 r. Obecnie w skład HoNoTu wchodzą: Błażej Grajek, Dobrogost Waliszewski, Jacek Skrzypczak i Zbigniew Skrzypczak. Panowie mają na swoim koncie już trzy programy: A teraz idziemy na…, Sie dzieje! i Baby, ach te baby…. Tworzą skecze o tematyce społeczno – obyczajowej, przedstawiając rzeczywistość w krzywym zwierciadle. Uwielbiają improwizować, dzięki czemu ich programy są żywe, dynamiczne i za każdym razem inne.

Organizatorem imprezy jest Polkowickie Centrum Animacji.

Małże, HoNoTu
21 lipca 2012 roku, godz. 18.00
Kino
Polkowice

Dodaj komentarz