• 2012-07-12

Siostra Twojej Siostry - zapowiedź kinowa

31 sierpnia na ekrany polskich kin trafi nowy obraz Lynn Shelton – uznanej reżyserki, której rozgłos przyniósł prezentowany w 2009 roku na festiwalu w Sundance film Humpday.

„Siostra Twojej Siostry”, plakat promujący (źródło: materiały prasowe)

„Siostra Twojej Siostry”, plakat promujący (źródło: materiały prasowe)

Emily Blunt (Diabeł ubiera się u Prady) w niezależnej komedii pełnej pomyłek i nieporozumień, skrywanych uczuć i niewypowiedzianych pragnień.

Iris i Hanna to siostry. Jack jest najlepszym przyjacielem Iris. Ta trójka niespodziewanie spędzi razem kilka dni w domku na odludziu. Kto kogo kocha? Kto coś udaje? Kto kim manipuluje? I kto chce się z kim przespać?

Doskonale przyjęta na festiwalach w Sundance i w Toronto komedia Lynn Shelton, w której współcześni trzydziestolatkowie muszą pod wpływem zbiegu okoliczności zrzucić maski i zmierzyć się ze swoimi niepokojami i uczuciami.

Lynn Shelton – uznana reżyserka, której rozgłos przyniósł prezentowany w 2009 roku na festiwalu w Sundance film Humpday. Urodziła się i wychowywała w Seattle, studiowała fotografię i aktorstwo zanim nie zajęła się montażem i realizacją projektów eksperymentalnych oraz dokumentalnych. Debiutem Shelton w roli reżyserki i scenarzystki był pełnometrażowy We Go Way Back, który otrzymał Wielką Nagrodę Jury na festiwalu Slamdance w 2006 roku. Jej drugi film My Effortless Brilliance pokazywany był na imprezie SXSW dwa lata później i przyniósł jej wyróżnienie Independent Spirit. Trzeci film Shelton, wspomniany wcześniej Humpday otrzymał w Sundance specjalną nagrodę jury a prawa do dystrybucji filmu kupiła uznana firma Magnolia Pictures. Film ten pokazany został także w Cannes, a z laurami wrócił z festiwali w Edynburgu, Deauville, czy Gijon. Humpday trafiło do kin w lipcu 2009, a Shelton otrzymała za niego nagrodę imienia Johna Casavettesa podczas Indepentent Spirit Awards w 2010 roku. Reżyserka zrealizowała też jeden z odcinków popularnego serialu Mad Men.

Siostra Twojej Siostry
Reżyseria: Lynn Shelton
Muzyka: Vince Smith
Obsada: Emily Blunt, Rosemarie DeVitt, Mark Duplass
Premiera: 31 sierpnia 2012
Dystrybucja: Gutek Film

Dodaj komentarz