L.U.C. prezentuje Kosmotumostów

29 czerwca o godz. 21.22 we wrocławskiej Strefie Kibica na Rynku, L.U.C. swoim koncertem zamknie projekt Kosmostumostów w którym udział wzięło prawie 30 wrocławskich artystów.

Mural na kamienicy przy ul. Traugutta (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mural na kamienicy przy ul. Traugutta (źródło: materiały prasowe organizatora)

Koncertem tym L.U.C – muzyk, konceptor i performer, zamyka ostatni etap realizacji Kosmostumostów – pierwszego w Polsce projektu łączącego przypowieść z muzyką, komiksem, animacją i muralami. To największe przedsięwzięcie laureata m.in. Wrocławskiej Nagrody Muzycznej i Paszportu Polityki, nad którym specjalny patronat objęło miasto Wrocław.

Artysta realizował projekt konsekwentnie przez prawie 2 lata. Założył sobie jeden cel. Przez pryzmat tutejszych artystów i energii ukazać klimat miasta Stumostów, które odmieniło jego życie. Zaczęło się od dedykowanej miastu autobiograficznej przypowieści i albumu muzycznego. Później powstawał do niego komiks i klip. Po wielu miesiącach poszukiwania środków i ścian ruszyła akcja muralowa. W projekcie brali więc udział zarówno muzycy, wokaliści, jak i graficy, animatorzy i grafficiarze.

Mamy do czynienia z projektem, który opowiada o losach człowieka przez pryzmat przestrzeni miejskiej. Dzięki pracy autora połączonej z otwartością i zaangażowaniem różnych wydziałów magistratu, a nawet PKP udało się wyprowadzić fragmenty przypowieści w przestrzeń Wrocławia – miejsca akcji. Mamy potężny Mural przy ul. Młynarskiej, który razem z tym na przy ul. Komandorskiej, dumnie wita przyjezdnych gości, mural przy ul. Legnickiej opowiada alternatywną historię Wrocławia, mural przy ul. Cieszyńskiego nawiązuje do komiksu i licznych aniołów na sztukateriach wrocławskich kamienic, mural przy ul. Krakowskiej motywuje do poszukiwania skarbu i w końcu ten na Reymonta ów skarb przed nami odkrywa. Artysta zorganizował też stronę internetową, na której oprócz informacji o projekcie pojawi się także mapa murali.

W piątkowym koncercie L.U.C wystąpi z Dj Nativizm, Bondem (Miloopa), Michałem Lasotą i Vj Luminatorem. Gościnnie wystąpi m.in. Natalia Grosiak.

L.U.C.: Kosmostumostów
29 czerwca 2012 roku, godz. 21.22
Strefa Kibica na Rynku
Wrocław

Dodaj komentarz