• 2012-06-22

100% sztuki we Wrocławiu

Od 23 czerwca do 8 września we wrocławskiej Galerii Socato prezentowana będzie wystawa malarstwa 100% sztuki  - bez sztucznych dodatków.

Wystawa „100% sztuki - bez sztucznych dodatków” w Galerii Soccato we Wrocławiu (źródło: materiały prasowe)

Wystawa „100% sztuki - bez sztucznych dodatków” w Galerii Socato we Wrocławiu (źródło: materiały prasowe)

Malarstwo unplugged to specjalność wrocławskiego środowiska artystycznego wywodzącego się z kręgu pracowni Stanisława Kortyki. Dziś tę nieśpieszną sztukę tworzą m.in: Wojciech Lupa, Łukasz Huculak, Karolina Jaklewicz, Joanna Pałys czy Jarosław Grulkowski. Prace tych artystów powstają bez pośpiechu, w skupieniu, w aurze filozoficzno-poetyckich odniesień. Jest to malarstwo autonomiczne, niezależne, ale zwrócone twarzą do odbiorców. Jego refleksyjno-medytacyjny klimat przenosi w obszary spokoju i harmonii, w rejony dalekie od zgiełku codziennego świata.

Zaprezentowane zostaną również prace młodszej generacji malarzy m.in.: Beaty Rojek, Moniki Smyły i Seweryna Jańskiego. Ich mocne, nasycone i energetyczne wizje, to melanż nieograniczonej fantazji z nieposkromionym duchem, doprawiony kolorem. Swobodne, abstrakcyjne fromy Jańskiego, fantasyczne zwierzęco-symboliczne wizerunki autorstwa Rojek oraz przetramsformowane powidoki postaci Smyły, to głos najmłodszego pokolenia artystów.

Wystawa 100% Sztuki – bez sztucznych dodatków
23 czerwca – 8 września 2012
Galeria Socato we Wrocławiu
ul. Oławska 21/7

Dodaj komentarz