• 2012-06-20

Madame w Teatrze na Woli

7 lipca o godz. 19.00 w warszawskim Teatrze na Woli odbędzie się prapremiera spektaklu Madame w reżyserii Jakuba Krofta.

„Madame” w reżyserii Jakuba Krofta (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Madame” w reżyserii Jakuba Krofta (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sztuka jest oparta na powieści Antoniego Libery. Autorką adaptacji jest Maria Wojtyszko, reżyseruje Jakub Krofta. W roli Madame wystąpi Aleksandra Bożek. Spektakl będzie otwierał V Letni Przegląd Laboratorium Dramatu.

Akcja Madame rozgrywa się pod koniec lat sześćdziesiątych. Bohaterem jest maturzysta z warszawskiego liceum, który zakochuje się w tajemniczej nauczycielce języka francuskiego. Szukając sposobu na zbliżenie się do Madame, postanawia dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Jest to opowieść o dojrzewaniu, miłości i niezgodzie na przeciętność.

Sam reżyser mówi o spektaklu:

Przedstawienie chcielibyśmy przede wszystkim adresować do młodzieży licealnej. Wielu ludzi teatru uważa, że granie dla nastolatków jest formą samobójstwa, ponieważ młodzież w tym wieku nie jest zainteresowana teatrem. Ja mam jednak inne doświadczenia, od kilku lat reżyseruję w różnych krajach spektakle dla ludzi młodych. Myślę, że jest to bardzo wrażliwa, spontaniczna i wymagająca publiczność, szukająca przedstawień, w których może się odnaleźć. W teatrze młodzież nie znosi natomiast fałszu i sztuczności – wtedy rzeczywiście potrafi szczerze i spontanicznie wyrażać swoje zdanie.

„Madame” na deskach Teatru na Woli (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Madame” na deskach Teatru na Woli (źródło: materiały prasowe organizatora)

W spektaklu występują: Aleksandra Bożek, Waldemar Barwiński, Stanisław Brudny, Zuzanna Grabowska / Agata Wątróbska, Anna Gryszkówna, Paweł Domagała, Robert. T. Majewski, Szymon Rząca, Kamil Siegmund.

Madame
Teatr na Woli w Warszawie
7 lipca 2012 roku, godz. 19.00

Dodaj komentarz