• 2012-06-20

Igor Przybylski w Tarnowie

Do 22 lipca w BWA Galerii Miejskiej w Tarnowie można oglądać wystawę Live Show Igora Przybylskiego. Wystawa przygotowana dla BWA w Tarnowie jest nowym projektem, zainspirowanym aktualną siedzibą BWA – Dworcem PKP.

Igor Przybylski – Live Show, dworzec w Tarnowie (źródło: materiały prasowe)

Igor Przybylski – Live Show, dworzec w Tarnowie (źródło: materiały prasowe)

Igor Przybylski (ur. 1974 w Warszawie) – studiował malarstwo na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Jarosława Modzelewskiego (2002), gdzie obecnie pracuje. Zajmuje się malarstwem, fotografią, filmem, fotomontażem, performensem, a także mozaiką. Tworzył elementy grafiki do komputerowego symulatora lokomotywy EU07. Współpracuje z galerią m2. Mieszka i pracuje w Warszawie. Istotną część jego twórczości zajmują obrazy dotyczące kolei.

To bardzo subiektywny wybór. Havlickuv Brod to miasto, w którym poznałem Laminatki – czechosłowackie lokomotywy elektryczne, które mnie zafascynowały. Te maszyny dosyć trudno spotkać na innych stacjach. W Havlickowie przy odrobinie szczęścia można w ciągu dnia zobaczyć nawet 10 takich niesamowitych pojazdów. Jadąc tam po drodze możemy odwiedzić górniczą Ostrawę czy studenckie Brno – także obfitujące w kolejowe atrakcje miasta.

Igor Przybylski, fragment wywiadu przeprowadzonego z Ewą Łączyńską-Widz

Igor Przybylski - Live Show
Wernisaż: 13 czerwca, godz. 18.30
Od 14 czerwca do 22 lipca
BWA Galeria Miejska w Tarnowie
Współpraca: Katarzyna Rowska, Klementyna Stępniewska

Dodaj komentarz