• 2012-06-18

Josef Sprinzak w Bielsku-Białej

18 czerwca o godz. 19.00 w Galerii Bielskiej BWA odbędzie się performance izraelskiego artysty Josefa Sprinzaka – TEX, TSO, UND

Performance Josefa Sprinzaka w Galerii BWA w Bielsku (źrodło: materiały prasowe)

Performance Josefa Sprinzaka w Galerii BWA w Bielsku (źrodło: materiały prasowe)

Josef Sprinzak jest izraelskim artystą zajmującym się od wielu lat sztuką performance’u. Głównym środkiem ekspresji dla Sprinzaka jest jego głos i wypowiadany tekst, które performer łączy często z obrazem, muzyką i dźwiękiem. Jego artystyczny język bazuje na dzieleniu na sylaby wypowiadanych słów, artysta używa przy tym różnych technik oddychania i skrajnych możliwości swojego głosu. Działania te służą mu do interpretacji tekstu w sposób, który zwiększa zawarte w nim jego fizyczne i przestrzenne aspekty.

Sprinzak jest jednym z pierwszych poetów dźwiękowych w Izraelu. Jego sztuka pozostaje pod znacznym wpływem dadaistów, poetów futurystycznych, a także wielu współczesnych muzyków awangardowych i rockowych. 18 czerwca artysta zaprezentuje w Galerii Bielskiej BWA performance pt. TEX, TSO, UND, po którym odbędzie się również spotkanie z performerem.

Josef Sprinzak (ur. w 1962 roku w Jerozolimie) – studiował Computer Science i Visual Theatre na Hebrew University of Jerusalem, Ben-Gurion University of the Negev w Izraelu oraz emisję głosu w Roy Hart Artistic Center we Francji. Występował podczas wielu wydarzeń artystycznych, poetyckich i teatralnych w Izraelu, Europie i Korei Południowej. Mieszka w Tel Awiwie.

Josef Sprinzak TEX, TSO, UND
18 czerwca 2012, godz. 19.00
Galeria Bielska BWA w Bielsko-Białej
ul. 3 Maja 11

Dodaj komentarz