• 2012-06-14

Przebieranki i mistyfikacje

14 czerwca o godz. 18.00 w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie odbędzie się wernisaż wystawy Mistyfikacje oraz spotkanie pt. Przebieranki w życiu i sztuce zorganizowane przez pismo Fragile.

Wystawa „ Mistyfikacje” i spotkanie „Przebieranki w życiu i sztuce” , plakat (źródło: materiały prasowe)

Wystawa „ Mistyfikacje” i spotkanie „Przebieranki w życiu i sztuce” , plakat (źródło: materiały prasowe)

Czerwcowe spotkanie z autorami pisma kulturalnego Fragile oraz z zaproszonymi gośćmi (wśród nich m.in.: Anna Nacher, Joanna Jakubik, Katarzyna Trzeciak, Magdalena Stoch)  dotyczyło będzie problematyki aktualnego numeru, czyli mistyfikacji.  Otworzy ono nowy cykl spotkań realizowanych w celu wywołania dyskusji wokół poruszanych na łamach czasopisma tematów.

Jak piszą organizatorzy:

 Człowiek powodowany strachem i wygórowanym mniemaniem o sobie zaakceptuje największe idiotyzmy. Nauka uświadamia nam coraz bardziej słabość naszego umysłu, a raczej, że to, co jest jego siłą, czyli umiejętność dopowiadania obrazów, radzenia sobie z dysonansem poznawczym, sprawia, że w pewien sposób sami siebie oszukujemy, nie wiedząc o tym. Nawet, gdy staniemy się ekspertami od dostrzegania manipulacji, po przeczytaniu podręczników z zakresu psychologii, nie nabędziemy stuprocentowej odporności na mistyfikację.

Wystawa Mistyfikacje i spotkanie Przebieranki w życiu i sztuce
14 czerwca 2012, godz. 18.00
Śródmiejski Ośrodek Kultury | Galeria Lamelli | Czytelnia Fragile
ul. Mikołajska 2, Kraków

Dodaj komentarz