• 2012-06-14

Znamy artystów tegorocznej edycji Męskiego Grania

21 lipca w Ogrodach Muzeum Archeologicznego w Krakowie odbędzie się koncert Męskie Granie. Wśród artystów, którzy  wezmą udział w wydarzeniu są: Afro Kolektyw, Czesław Śpiewa, Julia Marcell, KNŻ, Łąki Łan, Mitch & Mitch, Nosowska, O.S.T.R. Tabasko i inni.

Logo tegorocznej edycji „Męskiego Grania” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Logo tegorocznej edycji „Męskiego Grania” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jazz, rock, hip-hop, elektro, opera i dużo innych ciekawych brzmień, które wymykają się tradycyjnym podziałom. To wszystko zaprezentują najlepsi polscy artyści zebrani wspólnie przez Katarzynę Nosowską na scenie Męskiego Grania 2012.

Na sześciu koncertach zagra 32 wykonawców. Część z nich specjalnie na tę okazję przygotowała nietypowy repertuar, inni przedstawią nowe projekty lub zaprosili do współpracy prawdziwych wirtuozów. Są tacy, którzy za namową dyrektor artystycznej zdecydowali się stanąć na scenie po wielu latach przerwy. Niektórzy, jak Evgeny Volynsky, dołączą do swojego zespołu prosto z tournée po Rosji.

W tym roku chcemy pokazać, jak różnorodna, a dzięki temu twórcza i energetyczna jest rodzima scena muzyczna – mówi o wydarzeniu Marta Kuropatwińska.

Wśród tegorocznych artystów znajdują się również zwycięzcy poszczególnych etapów konkursu Nowe Męskie Granie. Ujawniono już nazwiska czterech z sześciu wykonawców wyłonionych przez publiczność. Są to Afro Kolektyw, Crab Invasion, Hanimal oraz Sorry Boys.

Męskie Granie 2012
Afro Kolektyw, Czesław Śpiewa, Marek Dyjak, Grabek, Julia Marcell, Kari Amirian, KNŻ, Łąki Łan, Mitch & Mitch, Nosowska oraz O.S.T.R. Tabasko
21 lipca 2012 roku, godz. 17.00
Ogrody Muzeum Archeologicznego
Kraków

Dodaj komentarz