• 2012-06-13

Spektakle Teatru im. Słowackiego w Lubelskim Salonie Artystycznym

22 i 23 czerwca w Teatrze Starym w Lublinie można będzie obejrzeć spektakle z repertuaru krakowskiego Teatru im. Juliusza Słowackiego. Rozmowy poufne i Udręka życia zaprezentowane zostaną w ramach Lubelskiego Salonu Artystycznego.

„Rozmowy poufne” w wykonaniu Teatru im. Juliusza Słowackiego (żródło: materiały prasowe organizatora)

„Rozmowy poufne” w wykonaniu Teatru im. Juliusza Słowackiego (żródło: materiały prasowe organizatora)

22 czerwca lubelska publiczność będzie mogła zobaczyć Rozmowy poufne w reżyserii Iwony Kempy. Rozpisana na sześć rozmów fascynująca opowieść o skomplikowanych relacjach w związku małżeńskim, o zdradzie i jej wielorakich konsekwencjach, a także o przyjaźni, wierze i miłości. Arcydzieło Bergmana, atmosferą przypominające słynne Sceny z życia małżeńskiego, przynosi kwintesencję najwspanialszych cech stylu szwedzkiego geniusza filmu i teatru – niejednoznaczności rozstrzygnięć, niedopowiedzeń i wielości perspektyw w ujęciu pozornie dobrze znanego problemu. Tekst adresowany jest zarówno do miłośników klimatów bergmanowskich, jak i do wszystkich zainteresowanych sekretną aurą intymności.

scenariusz: Ingmar Bergman
reżyseria: Iwona Kempa
występują: Bożena Adamek, Dominika Bednarczyk, Joanna Mastalerz, Anna Tomaszewska, Tomasz Augustynowicz, Tomasz Międzik, Marcin Kuźmiński

Dzień później, 23 czerwca, w również w reżyserii Iwony Kempy, zostanie przedstawiony spektakl Udręka życia. Sztuki zmarłego w 1999 roku wybitnego izraelskiego dramatopisarza, poety i reżysera teatralnego Hanocha Levina (autora słynnego Kruma), zdobyły ostatnio przebojem polskie sceny, ciesząc się ogromnym aplauzem krytyków i publiczności. Ich niezwykły język i groteskowość, połączenie tragizmu i komizmu, a jednocześnie uniwersalność przekazu i głęboka zaduma nad losem człowieka sprawiły, że uznane zostały one za prawdziwe arcydzieła literatury teatralnej. Taka jest również Udręka życia. Gorzka refleksja nad przemijaniem życia i miłości pary starzejących się ludzi, okraszona specyficznym, Levinowskim liryzmem i dowcipem, prowokuje tyleż do poważnych przemyśleń, co przynosi znakomitą zabawę dla widzów.

scenariusz: Hanoch Levin
reżyseria: Iwona Kempa
występują: Anna Tomaszewska, Tomasz Międzik, Radosław Krzyżowsk

Rozmowy poufne
22 czerwca 2012 roku, godz. 19.00

Udręka życia
23 czerwca 2012 roku, godz. 19.00

Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18

Dodaj komentarz