• 2012-06-09

Kobiety Kontratakują, czyli urodziny Teatru Groteska

9 czerwca 2012 roku Teatr Groteska w Krakowie obchodził będzie kolejne urodziny. Z okazji święta o godz. 19.00 artyści zaprezentują spektakl muzyczny Kobiety Kontratakują w reżyserii Adolfa Weltscheka.

„Cyrk Tarabumba”, 1945 rok (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Cyrk Tarabumba”, 1945 rok (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kierownictwo Teatru Lalki i Aktora Groteska ma zaszczyt prosić o przybycie w dniu 9 czerwca 1945 roku godzinie 19-tej minut 30 na otwarcie teatru. Dane będzie widowisko marionetkowe p.t. Cyrk Tarabumba.
Kraków, Skarbowa 2, tel. 560-19

Fragment treści zaproszenia na otarcie Teatru Groteska w Krakowie

Wreszcie w teatrze Artystki nie grają, że śpiewają – tylko naprawdę śpiewają utwory największych gwiazd światowej muzyki rozrywkowej w nowych, zaskakujących aranżacjach ze świetnymi polskimi tekstami.

Ideą spektaklu jest próba opisu sytuacji kobiety w świecie ukształtowanym i zdominowanym przez mężczyzn. Jego celem jest ukazanie złożonych kulturowych napięć pojawiających się we współczesnym świecie w relacjach między kobietą i mężczyzną. Spektakl Kobiety Kontratakują ma być głosem w dyskusji na temat końca dominującej roli mężczyzny w cywilizacji postprzemysłowej i jednocześnie rewizją fundamentów dotychczasowej męskiej cywilizacji.

Sięgnięcie w doborze utworów do repertuaru bardzo odmiennych piosenkarek, zarówno hitów, jak i utworów mniej popularnych, ale cechujących się niezwykłą wyrazistością w przedstawianiu tematu – a wreszcie zróżnicowana stylistyka muzyczna wykorzystywanego w programie materiału – stają się gwarantem jego różnorodności i atrakcyjności.

Do udziału w programie zaproszone zostały śpiewające Artystki wybrane w dwustopniowym castingu spośród 80-ciu Kandydatek. Stawiając dopiero pierwsze kroki na zawodowej scenie, już teraz wyróżniają się niezwykle wysokim poziomem profesjonalizmu i stopniem cech wolicjonalnych.

Koncepcja i reżyseria: Adolf Weltschek
Scenografia, polskie teksty piosenek: Małgorzata Zwolińska
Kierownictwo muzyczne i aranżacje: Jerzy Kluzowic
Koncepcja multimediów: Adolf Weltschek
Choreografia: Romana Agnel
Asystent choreografa: Dariusz Brojek
Realizacja projekcji: Emilia Lany, Netigen – Szymon Nowak, Natalia Balska
Przygotowanie wokalne: Justyna Motylska, Danuta Sendecka
Zespół muzyczny w składzie: Jerzy Kluzowicz (instrumenty klawiszowe), Marek Olma (instrumenty perkusyjne), Wojciech Sedkowicz (instrumenty perkusyjne), Leszek Szczerba, (saksofon), Kazimierz Chludek (saksofon), Wiesław Murzański (kontrabas), Józef Michalik (kontrabas).
Asystent reżysera: Łukasz Rutkowski
Casting: Grażyna Naszkiewicz-Smukalska, Adolf Weltschek, Małgorzata Zwolińska, Jacek Stankiewicz.

Występują: Hanna Matusiak, Małgorzata Daniłow, Karolina Michalik, Magdalena Wrani Stachowska, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Agata Słowicka, Kar.

9 czerwca, godz. 19.00

Teatr Groteska
Skarbowa 2
Kraków

Komentarze wyłączone.