• 2012-06-08

Kim jest Antek Kochanek

8 czerwca 2012 roku o godz. 18.00 w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu odbędzie się spektakl Sebastiana Majewskiego Świadectwa wzlotu i upadku wzlotu wzlotu wzlotu upadku i tak dalej Antka Kochanka. Spektakl jest koprodukcją Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu i wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego.

„Świadectwa wzlotu i upadku wzlotu wzlotu wzlotu upadku i tak dalej Antka Kochanka”, reż. Sebastian Majewski, fot. Filip Luba (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Świadectwa wzlotu i upadku wzlotu wzlotu wzlotu upadku i tak dalej Antka Kochanka”, reż. Sebastian Majewski, fot. Filip Luba (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wszystko zaczęło się od apelu mieszkanki i obywatelki pani Jadwigi Śląskiej: Ja, obywatelka tego kraju i mieszkanka tego miasta, wnoszę o podjęcie uchwały o zmianie nazwy ulicy przy której mieszkam. Niech pokolenie kolumbów, pokolenie 68 roku, jot pe dwa, albo stracone pokolenie, niech tysiące odważnych, synów i córek tej ziemi, miliony polaków – bohaterów zastąpią jednego komunistę i diabła kochanka (pisownia oryginalna). A potem zaczęły pojawiać się najróżniejsze świadectwa: świadectwa wzlotu upadku wzlotu wzlotu wzlotu upadku i tak dalej antka kochanka.

Kim był, kim jest Antek Kochanek – tajemniczy patron jednej z wałbrzyskich ulic? Poległym w 1937 roku bohaterem wojny domowej w Hiszpanii czy jego synem, który po Wałbrzychu chodził z tajemniczym czarnym zwierzęciem? Miejską legendą, która jak każda składa się z plotki, stereotypu i strachu czy postacią umyślnie zapomnianą?

Tekst: pilgrim/Majewski
Reżyseria: Sebastian Majewski

od 8 do 9 czerwca, godz. 18.00

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego
Plac Teatralny 1
Wałbrzych

Dodaj komentarz