• 2012-06-08

Noc Teatru Jaracza

16 czerwca 2012 roku od godz. 21.00 w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie rusza Noc Teatru Jaracza. Po raz pierwszy otworzy on swoje podwoje uchylając rąbka scenicznej tajemnicy.

Noc Teatru Jaracza, projekt plakatu: Mateusz Obarek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Noc Teatru Jaracza, projekt plakatu: Mateusz Obarek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Noc z 16 na 17 czerwca będzie okazją – zarówno dla nocnych Marków, jak i tych, którzy zwykle około północy już smacznie pochrapują wtuleni w poduszki – aby poznać tajemnice olsztyńskiej sceny. Teatr przygotował dla odwiedzających wiele atrakcji, których na co dzień nie można zobaczyć, a wszystkie powiązane zostały z osobą Janusza Kijowskiego – dyrektora naczelnego i artystycznego olsztyńskiej sceny.

W programie między innymi:

  • godz. 21.00 – próba otwarta prapremierowego spektaklu Boski spór Felixa Mitterera w reżyserii Jerzego Bończaka i Janusza Kijowskiego z udziałem Jerzego Bończaka w roli Szatana i Artura Steranko w roli Boga.
  • godz. 22.30 – charakteryzacja teatralna publiczności inspirowana sceną balu ze spektaklu Mistrz i Małgorzata Michaiła Bułhakowa w reżyserii Janusza Kijowskiego.
  • godz. 23.30 – wernisaż wystawy zdjęć ze spektakli Janusza Kijowskiego.
  • o północy – projekcja spektaklu Teatru Telewizji Msza za miasto Arras Andrzeja Szczypiorskiego w reżyserii Janusza Kijowskiego.

Noc Teatrów – zrodziła się z inspiracji Nocą Muzeów – wielkiej kulturalnej imprezy o zasięgu europejskim. Po raz pierwszy odbyła się w Berlinie w 1997 roku. Pomysł szybko rozpowszechnił się na inne europejskie miasta i z roku na rok przybywa organizatorów oraz zwiedzających. W Polsce obecnie bierze w niej udział już kilkadziesiąt miast. Noc Teatrów to nie tylko dobra zabawa. Ten czas ma nas zainspirować do obcowania z kulturą, zachęcić do poznawania sztuki oraz przypomnieć gdzie warto zaprosić przyjaciół i co polecić znajomym.

od 16 do 17 czerwca, godz. od 21.00 do 2.00

Teatr im. Stefana Jaracza
ul. Pstrowskiego 23
Olsztyn

Dodaj komentarz