• 2012-06-01

Fashion Lab 2012

2 czerwca 2012 roku o godz. 10.00 w Galerii EL w Elblągu odbędą się prowadzone przez Michała Piotrowskiego warsztaty Fashion Video, które otworzą Festiwal Fashion Lab 2012.

Plakat Fashion Lab 2012 (źródło: materiały prasowe)

Plakat Fashion Lab 2012 (źródło: materiały prasowe)

Uczestnicy będą mogli zapoznać się się z zagadnieniami operatorskimi, technikami montażowymi, obróbką kolorystyczną, postprodukcją z efektami. Postarają się wspólnie stworzyć krótkie video o modzie, a także zapoznają się ze specyfiką pracy na planie. Warsztaty skierowane są do wszystkich tych, którzy chcieliby nauczyć się podstaw pracy z kamerą, nie jest wymagane doświadczenie w tym zakresie.

Organizatorzy zapraszają także do udziału w konkursie na ciekawe stylizacje i projekty ubrań. Autorzy najciekawszych propozycji zaproszeni zostaną do zaprezentowania ich podczas pokazu, który odbędzie się 14 czerwca w Galerii EL.

Festiwal Fashion Lab 2012 to projekt będący kontynuacją zrealizowanego przez Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki w roku 2011 projektu Laboratorium Sztuki / Fashion Lab. Druga edycja projektu zakłada realizację kompleksowej imprezy dotyczącej tematyki mody. W ramach projektu zaplanowano organizację:

  • swap party (wymiany ubrań), które odbywać się będą w wybranych miejscowościach na terenie powiatu (np. Elbląg, Młynary, Pasłęk, Tolkmicko)
  • serii edukacyjnych warsztatów artystycznych skupionych wokół tematu mody
  • pokazów mody, przygotowanych przez uczestników warsztatów oraz uczennice Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym (pokaz w elbląskiej Galerii EL oraz pokaz plenerowy w Gronowie Górnym)

Festiwal Fashion Lab 2012
Centrum Sztuki Galeria EL
ul Kuśnierska 6
Elbląg
Otwarcie festiwalu: 2 czerwca, godz. 10.00

Dodaj komentarz