• 2012-06-01

Dzień Dziecka w KontenerArt i koncert Keva Foxa

3 czerwca 2012 roku o godzinie 12.00 w Centrum Kultury KontenerArt w Poznaniu rozpocznie się Dzień Dziecka, w ramach którego m.in. warsztaty plastyczne oraz przedstawienie teatralne. Wieczorem tego samego dnia, o godzinie 20.00, odbędzie się koncert Keva Foxa.

Dzień Dziecka w KontenerART, plakat (źródło: materiały prasowe)

Dzień Dziecka w KontenerART, plakat (źródło: materiały prasowe)

Program:

  • godz. 12.00 – 13.00 – warsztaty familijne Akcja Cud (prowadzą Ewa i Ida Łowżył)
  • godz. 12.00 – 14.00 – KS Flow Motion – warsztaty i pokazy sportów ekstremalnych, sztuki efektywnego przemieszczania się; Parkour, 3running, Tricks.
  • godz. 14.00 – 15.00 – Warzywa Story – przedstawienie teatralne dla dzieci
  • autorki projektu: Mika Perz i Magdalena Szmigiel-Taube
  • patronat Ewa Nawrot & Art Of Voice Studio
  • godz. 20.00 – koncert zespołu Kev Fox & The Last Dance (UK) + Fismoll
Kev Fox (źródło: materiały prasowe)

Kev Fox (źródło: materiały prasowe)

Kev Fox – porównywany do Cherry Ghost, Johna Martyn czy Nicka Drake’a, amerykański wokalista i songwriter mieszkający w Polsce. Jego piosenki najczęściej opowiadają mroczne historie o tęsknocie, są okraszone gładkimi melodiami i gitarowymi loopami. Ostatnie trzy lata, Fox wraz z zespołem spędził w trasie po Europie, Wielkiej Brytanii i Irlandii, promując swoją pierwszą EPkę Help yourself. W trakcie pobytu w Polsce na jednym z warszawskich koncertów, Kev poznał Andrzeja Smolika. Andrzej zaprosił Keva do swojego studia, gdzie wspólnie nagrali utwór L.O.O.T.T, który stał się singlem promującym album Smolika 4. Album zdobył status złotej płyty i utrzymywał się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedawanych płyt przez kolejnych 6 miesięcy od jego wydania.

Fismoll // Arek Glensk to młody chłopak z Poznania, który mimo swego wieku zdaje się być w pełni świadomym artystą, w świecie muzyki porusza się z niespotykaną łatwością. Pseudonim artystyczny nadał mu sam tata, który jest skrzypkiem. Podsłuchiwał go, gdy nucił sobie coś pod nosem i zauważył, że od kilku miesięcy nuci w tej samej tonacji. Fismoll. I tak już zostało. Jak sam mówi zna zbyt wiele dźwięków i musi uciekać na stepy – do pierwotności, żeby otrzeć się o prawdę i poczuć sens harmonii takiej a nie innej.

Dzień Dziecka w KontenerArt + koncert zespołu Kev Fox & The Last Dance + Fismoll
3 czerwca, od godz. 12.00
Mobilne Centrum Kultury KontenerArt
Poznań

Dodaj komentarz