• 2012-05-31

Prawa własności intelektualnej po Koonsie i Śmietnisko Lucy Walker

2 czerwca 2012 roku o godzinie 16.00 w CSW Kronika w Bytomiu odbędzie się panel dyskusyjny dotyczący systemu własności intelektualnej oraz projekcja filmu Śmietnisko w reżyserii Lucy Walker.

Pierwszy polski wynalazek, Łopata piekarska 1924, wynalazca Jan Kwiatkowski (źródło: materiały prasowe)

Pierwszy polski wynalazek, Łopata piekarska 1924, wynalazca Jan Kwiatkowski (źródło: materiały prasowe)

O godzinie 16.00 rozpocznie się sesja dyskusyjna stanowiąca część wystawy Rękawiczki Jeffa Koonsa. Uczestnicy w czasie rozmowy podejmą próbę zmapowania podstaw systemu własności intelektualnej poprzez wzajemne zadawanie pytań i testowanie wiedzy na żywo. Rozmowa odbywa się wokół stołu warsztatowego i stworzonej przez Kubę Woynarowskiego pracy Partytura, szczególnego rodzaju diagramów i infografiki. W rozmowie biorą udział m.in. Łukasz Białkowski, Agnieszka Kilian, Kuba Mikurda, Daniel Muzyczuk, Stanisław Ruksza, Jan Simon, Jan Sowa.

O godzinie 19.00 odbędzie się  projekcja filmu Lucy Walker pt. Śmietnisko. Jest to dokument o Viku Muniz’ie, artyście pochodzącym z Brazylii. Vick Muniz powraca do Rio de Janeiro, by zrealizować swój następny projekt – tym razem na największym na świecie wysypisku śmieci, Jardim Gramacho. Na miejscu artysta wybiera grupę współpracowników, tzw. catadores, samozwańczych zbieraczy materiałów nadających się do ponownego przetworzenia.

Rękawiczki Jeffa Koonsa: panel dyskusyjny + pokaz filmu Lucy Walker pt. Śmietnisko
2 czerwca, godz. 16.oo i 19.00
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Rynek 26
Bytom

Dodaj komentarz