• 2012-05-31

Made In Photo # 2 wrocławskiej ASP w Jeleniej Górze

6 czerwca 2012 roku o godz. 17.00 w jeleniogórskim Biurze Wystaw Artystycznych odbędzie się wernisaż studentów i pracowników Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu Made In Photo # 2.

Agata Szuba (źródło: materiały prasowe organizatora)

Agata Szuba (źródło: materiały prasowe organizatora)

To druga w tym roku odsłona wystawy studentów i pierwsza prezentacja kadry dydaktycznej Pracowni Fotomediów Katedry Sztuki Mediów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Działalność Pracowni akcentuje taki sposób posługiwania się fotografią, który sytuuje ją jako jedno z wielu równoprawnych narzędzi, którymi posługuje się współczesna sztuka. Odrębność, autonomiczność medialna fotografii, są podporządkowane kreacji fotomedialnej, jak również idei komunikatu będącego kryterium wypowiedzi artystycznej. Nie sztuka fotografów, ale raczej fotografia artystów stanowi kredo strategii artystycznej Pracowni, zaś fotografia inscenizowana i intermedialna jest preferowaną przez nią metodą twórczych poszukiwań. Wystawa ukazuje fragment dorobku Pracowni ASP z roku akademickiego 2011/2012.

Wystawą towarzyszącą będzie ekspozycja Piotra Komorowskiego pt. Introspekcje – wewnętrzne doświadczenie ciała. Koncepcja związana z przedstawieniem tego zestawu dojrzewała przez kilka lat, aby w efekcie końcowym przyjąć formułę uniwersalistycznego przekazu dotyczącego nie tylko relacji o konkretnym wydarzeniu, ale przede wszystkim o rzeczywistości artystycznej, która zdołała się na kanwie tych zdarzeń ukonstytuować. Przedmiotem fotograficznej relacji jest nawiązanie do okresu traumatycznych, ale istotnych dla autora także w innych wymiarach, wydarzeń sprzed kilku lat.

Swoje prace zaprezentują: Joanna Bonder, Dagna Napierała, Linda Parys, Artur Huk, Krzysztof Juszczak, Szymon Kałmuczak, Paweł Modzelewski, Agata Szuba, Jacek Zygmunt oraz Andrzej P. Bator, Czesław Chwiszczuk, Dagmara Hoduń i Piotr Komorowski.

6 czerwca, godz. 17.00
Wystawa czynna do 26 czerwca.

Biuro Wystaw Artystycznych
ul. Długa 1
Jelenia Góra

Dodaj komentarz