Dlaczego w Polsce jest tak brzydko?

31 maja 2012 roku o godzinie 19.00 w Galerii BWA w Zielonej Górze odbędzie spotkanie z Piotrem Sarzyńskim, autorem książki Wrzask w przestrzeni. Dlaczego w Polsce jest tak brzydko?

Okładka książki Piotra Sarzyńskiego „Wrzask w przestrzeni” (źródło: materiały prasowe)

Okładka książki Piotra Sarzyńskiego „Wrzask w przestrzeni” (źródło: materiały prasowe)

Dlaczego w Polsce jest tak brzydko? Dlaczego tak mało u nas dobrej architektury, a tak dużo – byle jakiej? Skąd ten przygnębiający bezład i chaos miast i osiedli, przestrzeni publicznej? Czy to kwestia nienajlepszego gustu Polaków, złego prawa, nieudolności władz? Na wszystkie te pytania autor udziela odpowiedzi frapujących i nieoczywistych. I co najważniejsze – mówi co zrobić, żeby mogło być ładniej.

Wrzask przestrzeni to książka dla tych, którzy atakowani na co dzień przez brzydotę w różnych postaciach – bezguścia, tandety, pseudoelegancji – nie chcą się z tym pogodzić.

Piotr Sarzyński (ur. 1955), z wykształcenia socjolog. Pracował jako asystent na Wydziale Socjologii UW, nauczyciel w szkole wiejskiej w Wetlinie i urzędnik. Jako dziennikarz, początkowo w Radarze (od 1985) i w Polityce (od 1986 roku do dziś), zajmuje się problematyką kulturalną, a szczególnie popularyzacją sztuki. W latach 1988-1996 współautor i prowadzący liczne programy w TVP (m.in. Studio Otwarte, Kawa czy herbata?), obecnie współprowadzący Sztukę życia w Polsat Cafe. Autor trzech książek, m.in. Przewodnika po rynku malarstwa oraz Wrzask w przestrzeni.

Spotkanie z Piotrem Sarzyńskim, autorem książki Wrzask w przestrzeni.
31 maja, godz. 19.00
Galeria BWA
Niepodległości 19
Zielona Góra

Dodaj komentarz