• 2012-05-28

Kwartalnik Herito nagrodzony w konkursie Grand Front 2011

W dziesiątej edycji konkursu Izby Wydawców Prasy GrandFront 2011 na Prasową Okładkę Roku trzeci numer kwartalnika Herito – Miasto i muzeum/The city and the museum otrzymał II miejsce w swojej kategorii, a numer czwarty – Sztuka zmienia miejsce/Art is changing (a) place - wyróżnienie. Autorem projektów jest Kuba Sowiński – twórca pierwotnej koncepcji graficznej pisma i jego stały współpracownik.

HERITO, nr 4

HERITO, nr 4

Nagrody przyznawane w tym Konkursie to najbardziej prestiżowe polskie wyróżnienie dla twórców grafiki prasowej. Konkurs jest miejscem prezentacji okładek gazet i czasopism, które cechuje wyjątkowo twórcze, pomysłowe i profesjonalne przygotowanie. Pokazuje najlepsze pomysły związane z redagowaniem graficznym prasy oraz poziom rozwiązań edytorskich wykorzystywanych w Polsce.

Do tegorocznej, jubileuszowej edycji zgłoszono 472 prace, które rywalizowały o nagrody w 13 kategoriach. Oceniało je trzydziestoosobowe jury złożone z osobowości grafiki prasowej: dyrektorów artystycznych, wykładowców, fotografików i wydawców. O miano najlepszych walczyło 205 redakcji, zarówno pism o zasięgu ogólnokrajowym, jak również czasopism branżowych i lokalnych.

Patronat nad Konkursem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski.

Okładki Herito, w towarzystwie innych nagrodzonych prac, oglądać można na wystawie przy ul. Foksal 3/5 od 25 maja do 7 czerwca 2012 roku. Ponadto zwycięskie prace prezentowane będą w Salonach EMPIK.

Grand Front (źródło: materiały prasowe)

Grand Front (źródło: materiały prasowe)

Wydawany przez Międzynarodowe Centrum Kultury polsko-angielski kwartalnik Herito pojawił się na rynku prasowym w grudniu 2010r. Pismo stanowi forum dyskusji o Europie Środkowej, dziedzictwie, kulturze, współczesności i przyszłości. Zwracamy uwagę na aktualność i praktyczny wymiar poruszanych zagadnień. Do współpracy zapraszamy renomowanych autorów z Niemiec, Austrii, Francji, Włoch, Słowenii, Ukrainy, Rumunii, Litwy i in. Dotychczasowe wydania obejmowały tematy:

1. Symbole i kalki/Symbols and clichés

2. Tożsamości wyobrażone/Imagined identities

3. Miasto i muzeum/The city and the museum

4. Sztuka zmienia miejsce/Art is changing (a) place

5. Miasta do przemyślenia/Cities for thought

6. Kultura i polityka/Culture and politics

W czerwcu ukaże się:

7. Opowieści z krajów, których nie ma/Stories from countries which are no more

 

Dodaj komentarz