• 2012-05-25

Na krótko

30 maja 2012 roku o godz. 19.00 w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi odbędzie się spotkanie z Ingą Iwasiów, autorką książki Na krótko.

Inga Iwasiów, „Na krótko”, okładka książki (źródło: materiały prasowe)

Inga Iwasiów, „Na krótko”, okładka książki (źródło: materiały prasowe)

Na krótko prowadzi czytelników zaułkami tajemniczego miasta przyszłości, oderwanego od Unii Europejskiej, gdzie każdy może zgubić życiowy balast, ale i zachłysnąć się chwilą wolności. Dwie kobiety, Ruta i Sylwia, poznają się w salonie fryzjerskim. Jest to początek ciekawej relacji – każda z nich ma do przemyślenia swoją biografię, niełatwe związki z mężczyznami i zawodowe decyzje… Świat wokół zmienia się w wielkie muzeum, pamięć męczy i zawodzi, a one szukają kluczy do swoich życiowych wyborów, odtwarzając obraz niedawnej przeszłości wschodniej Europy.

Inga Iwasiów – urodziła się w 1963 roku. Jest pisarką, krytyczką literacką, profesorem literaturoznawstwa, redaktor naczelną dwumiesięcznika Pogranicze oraz organizatorką życia kulturalnego i intelektualnego w Szczecinie, w którym się urodziła i nieprzerwanie mieszka. Pierwszym zajęciem Ingi Iwasiów jest akademickie badanie literatury. Z tych zainteresowań wzięło się kilka książek z zakresu literaturoznawstwa i krytyki literackiej. Szerszej publiczności pisarka zaprezentowała się tomem prozy Smaki i dotyki. Wydała także powieści Bambino i Ku słońcu.

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
Więckowskiego 15
Termin: 30 maja, godz. 19.00

Dodaj komentarz