Seans filmowy W ciemności w ramach projektu Wykluczeni z kultury

27 maja 2012 roku o godzinie 14.30 w Centrum Kultury Wrocław-Zachód w ramach projektu Wykluczeni z kultury odbędzie się seans filmowy dla osób niewidomych i spotkanie z Agnieszką Holland.

W bezpłatnej projekcji filmu W ciemności uczestniczyć będzie ponad sto osób niewidomych i niedowidzących w ramach projektu Wykluczeni z kultury. Centrum Kultury Wrocław – Zachód to jedyna do tej pory instytucja kulturalna na Dolnym Śląsku organizująca integracyjne projekcje filmowe, w których uczestniczyć mogą również osoby z niepełnosprawnością wzroku. Bezpłatnym pokazom towarzyszą spotkania z twórcami filmowymi. Z okazji projekcji filmu W ciemności nowodworskie centrum będzie gościło Agnieszkę Holland.

W ramach projektu Wykluczeni z kultury realizowane są również ogólnopolskie konferencje, warsztaty oraz integracyjne spektakle i wystawy. Jeszcze w tym roku Centrum Kultury Wrocław-Zachód wykształci kolejnych specjalistów, którzy będą mogli tworzyć skrypty lektorskie dla dzieł plastycznych, teatralnych i filmowych na potrzeby osób z dysfunkcjami wzroku. Wszystkie wydarzenia realizowane w ramach projektu mają charakter integracyjny i są bezpłatne.

W ciemności, spotkanie z Agnieszką Holland, 27 maja, godz. 14.30
Centrum Kultury Wrocław-Zachód
Wrocław

Dodaj komentarz