• 2012-05-24

Teatr Współczesny w Szczecinie na Festiwalu Szekspirowskim

Teatr Współczesny w Szczecinie – podczas ogólnopolskiego XVI Konkursu na Najlepszą Inscenizację Dzieł Dramatycznych Williama Szekspira w sezonie artystycznym 2011/2012 – zaprezentuje Makbeta w reżyserii Marcina Libery.

„Makbet, reż. Marcin Libera (źródło: materiały prasowe organizatora)

"Makbet", reż. Marcin Libera (źródło: materiały prasowe organizatora)

Teatr Współczesny w Szczecinie został zaproszony przez Fundację Theatrum Gedanense i Gdański Teatr Szekspirowski do udziału w szesnastej edycji ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszą Inscenizację Dzieł Dramatycznych Williama Szekspira w sezonie artystycznym 2011/2012. Spektakl Makbet w reżyserii Marcina Libera wybrało jury w składzie: dr Monika Żółkoś – jurorka-selekcjonerka, oraz prof. Jerzy Limon – prezes Fundacji Theatrum Gedanense, dyrektor naczelny Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

W programie festiwalu znalazły sie ponadto: Burza w reżyserii Mai Kleczewskiej przygotowana przez zespół Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy oraz Ryszard III w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego przygotowany przez zespół Teatru im. Stefana Jaracza z Łodzi.

Wybrane spektakle zostaną zaprezentowane podczas XVI Festiwalu Szekspirowskiego odbywającego się w dniach od 27 lipca do 5 sierpnia 2012 w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Festiwalowe Jury po obejrzeniu wszystkich trzech przedstawień podejmie decyzję, które z nich otrzyma nagrodę Złotego Yoricka w Konkursie na Najlepszą Inscenizację Dzieł Dramatycznych Williama Szekspira przyznawaną przez Zarząd Fundacji Theatrum Gedanense od 1994 roku.

Festiwal Szekspirowski potrwa od 27 lipca do 5 sierpnia.

Teatr Współczesny w Szczecinie
Wały Chrobrego 3
Szczecin

Dodaj komentarz