Filip Springer o architekturze PRL-u

24 maja o godzinie 17.00 w Muzeum Architektury we Wrocławiu odbędzie się spotkanie z Filipem Springerem, autorem książki Źle urodzone. Reportarze o architekturze PRL-u.

Filip Springer, „Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u ”, okładka książki (źródło: materiały prasowe)

Filip Springer, „Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u ”, okładka książki (źródło: materiały prasowe)

Źle urodzone to fascynująca opowieść nie tylko o przedziwnych losach budynków, ale też o ich twórcach. Na kartach książki pojawiają się portrety czołowych postaci polskiej architektury, m.in. Marka Leykama, Henryka Buszki i Aleksandra Franty, Jerzego Hryniewieckiego, Zofii i Oskara Hansenów, Mieczysława Króla, Haliny Skibniewskiej. Filip Springer przedstawia ich jako ludzi z krwi i kości, stara się zrozumieć ich motywacje, twórcze postawy oraz pokazuje, w jaki sposób realizowali oni swoje pomysły w systemie gospodarki nakazowo-rozdzielczej. Całość ilustruje blisko 200 kolorowych fotografii – archiwalnych oraz współcześnie wykonanych przez autora, dokumentujących obecny stan niegdysiejszych ikon nowoczesności.

Filip Springer – (ur. 1982) – reporter i fotograf. Regularnie współpracuje z mediami ogólnopolskimi i i lokalnymi. Publikował między innymi w Polityce, Rzeczpospolitej, Przekroju, Newsweeku, Wysokich Obcasach. W 2011 roku wydał pierwszą książkę reporterską – entuzjastycznie przyjętą przez krytykę i czytelników Miedziankę. Historię znikania (Czarne 2011).

Spotkanie z Filipem Springerem, autorem książki Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u
24 maja, godz. 17.00
Muzeum Architektury we Wrocławiu
Bernardyńska 5

Dodaj komentarz