• 2012-05-19

Noc Muzeów w Galerii Arsenał

19 maja od godz. 18.00 w Galerii Arsenał w Białymstoku będzie można oglądać wystawy oraz projekty przygotowane z okazji Nocy Muzeów.

Reynold Reynolds, „The Lost” (źródło: materiały prasowe)

Reynold Reynolds, „The Lost” (źródło: materiały prasowe)

The Lost jest wystawą mieszkającego w Berlinie amerykańskiego filmowca, artysty wizualnego i eksperymentatora Reynold’a Reynolds’a. Artysta manipuluje przestrzenią, czasem i fizyką świata, który przedstawia w swoich projekcjach. Filmowa magia służy Reynoldsowi do prowadzenia rozważań nad podstawowymi zagadnieniami egzystencjalnymi. Każdy film artysty można postrzegać jako rodzaj para-naukowego eksperymentu.

Na zwiedzających czeka również wystawa uczestników warsztatów designerskich, które odbyły się w dniach 11-13 maja. Pod okiem projektantów studia AZE design, pracowali oni nad rozwiązaniami przestrzenno-meblowymi przeznaczonymi do remontowanej sali edukacyjnej Galerii Arsenał. Uczestnicy warsztatów sprawdzali jakie efekty może dać skrzyżowanie profesjonalnej wiedzy i praktycznego doświadczenia ze spostrzegawczością i wrażliwością projektantów-amatorów.

Kolejnym projektem w programie Nocy Muzeów jest Wyhaftuj się!, adresowany do wszystkich rozzłoszczonych. Sposobem do wyrażania negatywnych emocji będzie haft, a przestrzenią przygotowaną przez Monikę Drożyńską wielka tkanina. Osobom niewprawnym w robótkach ręcznych artystka przyjdzie z pomocą. Nagromadzenie haftu ma sprawić, że negatywne słowa przestaną być czytelne.

Projekt Ludomira Franczaka ERFT dotyczy wojennych losów babci autora – Józefy Wandy Kraus (wcześniej Franczak), z domu Filipczakówny. Przed wojną, wraz ze swoją rodziną mieszkała w Dolinie i w Kałuszu pod Lwowem. Całość projektu opiera się na tajemnicy rodzinnej, którą babcia powierzyła ojcu artysty. Według niej biologicznym dziadkiem Franczaka jest węgierski lekarz o nazwisku Erft.

Program

  • 18:00 – 24:00 - Otwarcie wystawy The Lost Reynold’a Reynolds’a (Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2)
  • 18.00 – 24.00 – Wystawa podsumowująca efekty warsztatów designerskich z AZE design (Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2)
  • 20.00-24.00 – Monika Drożyńska, Wyhaftuj się (Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2)
  • 22.00 – Video performance Ludomira Franczaka ERFT (Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13)

Noc Muzeów w Galerii Arsenał
Białystok
Termin: 19 maja, godz. 18.00

Dodaj komentarz