• 2012-05-16

Tatvamasi i niecodzienny folk

24 maja 2012 roku o godzinie 20.30 w klubie Warsztaty Kultury w Lublinie odbędzie się koncert avant-folkowego zespołu Tatvamasi.

Okładka EP'ki „Peleton zachwianych rowerzystów” (źródło: materiały prasowe)

Okładka EP'ki „Peleton zachwianych rowerzystów” (źródło: materiały prasowe)

Kwartet Tatvamasi tworzą instrumentaliści od lat obecni na scenie muzyki improwizowanej i progresywnej. Muzycznie projekt oscyluje wokół nurtu avant-folk, nie poddając się jednak schematom i jednoznacznym klasyfikacjom, mieszając jazz, blues, rock progresywny, awangardę w muliti gatunkowym tyglu. Zespół planuje w tym roku cykl koncertów, wydał również EP-kę Peleton zachwianych rowerzystów.

Tatvamasi tworzą:

Grzegorz Lesiak – gitarzysta, kompozytor, aranżer. Po dziesięciu latach konspiracji powołał projekt Tatvamasi, aby powrócić do aktywnego muzykowania. Współtwórca i uczestnik wielu zespołów folkowych, z którymi zagrał ok. 500 koncertów w Europie.W latach 2000-2002 muzyk Orkiestry św. Mikołaja, z którą nagrał płyty Z dawna dawnego i Jeden Koncert. Lider grupy Do Świtu Grali (1997-2002), eksperymentującego na przecięciu folku i awangardy. Producent płyty Folkowa Planeta (2001).

Tomasz Piątek – saksofonista jazzowy, od 2007 roku członek zespołu Dwootho, z którym koncertował w Polsce i Europie (m. in. na prestiżowym International Jazz Festival in Comblain de Tour). Jako muzyk sesyjny obecny na płytach zespołów Czarno-Czarni, Koolorsquad, Big Band UMCS. Uczestnik licznych projektów muzycznych, ma na swoim koncie również występy z DJ’ami w ramach live acts.

Łukasz Downar – basista rockowy, poeta, happener, improwizator słowno-muzyczny. Z grupą Klezmaholics koncertował w kraju i za granicą (Rumunia, Szwecja, Ukraina, USA, Izrael), z muzyką do niemego przedwojennego kina objechał wsie i miasteczka Podlasia i Polesia. Felietonista dadaistyczny w Polskim Radiu Lublin. Inicjator i prowokator wielu akcji happeningowychi interwencji ulicznych. Współzdobywca, jako członek bezimiennego lubelskiego kolektywu, prestiżowej nagrody im. Maxa Szoca za nieszablonową i kreatywną postawę artystyczną (FAMA 2007).

Krzysztof Redas – perkusista. Na swoim koncie ma wiele koncertów z Marcinem Różyckim, Markiem Andrzejewskim, Jolą Sip, Tomaszem Korpantym, The Klezmaholics, Sushkin& Sex Maschine Band, Grupą Press, Dwootho… Zdobywca m. in. Grand Prix XI Festiwalu Nowa Tradycja 2008. Inspiracje: jazz, worldmusic, elektronika.

Koncert grupy Tatvamasi
24 maja, godz. 20.30
Warsztaty Kultury
ks. J. Popiełuszki 5
Lublin

Dodaj komentarz