• 2012-05-11

Kev Fox i ostatni taniec

3 czerwca 2012 roku o godzinie 20.30 w klubie KontenerART w Poznaniu odbędzie się koncert zespołu Kev Fox & The Last Dance.

Kev Fox (źródło: materiały prasowe)

Kev Fox (źródło: materiały prasowe)

Kev Fox – porównywany do Cherry Ghost, Johna Martyn czy Nicka Drake’a, amerykański wokalista i songwriter mieszkający w Polsce. Jego piosenki najczęściej opowiadają mroczne historie o tęsknocie, są okraszone gładkimi melodiami i gitarowymi loopami.

Ostatnie trzy lata, Fox wraz z zespołem spędził w trasie po Europie, Wielkiej Brytanii i Irlandii, promując swoją pierwszą EPkę Help yourself. W trakcie pobytu w Polsce na jednym z warszawskich koncertów, Kev poznał Andrzeja Smolika. Andrzej zaprosił Keva do swojego studia, gdzie wspólnie nagrali utwór L.O.O.T.T, który stał się singlem promującym album Smolika 4. Album zdobył status złotej płyty i utrzymywał się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedawanych płyt przez kolejnych 6 miesięcy od jego wydania.

Następnie Fox i jego zespół zajęli się nagrywaniem debiutanckiego albumu King for a Day. Wspólnie z producentem Johnem Lawrencem (Gorky’s Zycotic Minci) Kev podjął decyzję, że nagranie powinno mieć brzmienie grania na żywo wobec czego ogromne znaczenie w nagraniu odgrywała lokalizacja. Po wielu dyskusjach zdecydowali się wybrać kaplicę Cefn-Y-Waun we wsi Deiniolen w Północnej Walii, zbudowaną z kamienia w 1838 roku przez lokalnych górników.

Skład Kev Fox & The Last Dance:

  • Kev Fox – gitara, wokal
  • Mark Arland (Pendleton) – kontrabas
  • Lee Roberts (PTR) – gitara, wokal
  • Paweł Osicki (Pogodno) – perkusja, wokal
  • Michał Gołąbek (Pidgyn) – gitara, instrumenty klawiszowe

Koncert zespołu Kev Fox & the Last Dance
3 czerwca, godz. 20.30
Klub KontenerART
Poznań

Dodaj komentarz