Błond w Sztuce

19 maja 2012 roku o godzinie 20.00 w Otwartym Studio przy Starym Rynku w Warszawie odbędzie się pokaz instalacji Prze-Świsty autorstwa grupy Błond w Sztuce, stanowiącej połączenie malarstwa w procesie z muzyką elektroniczną na żywo.

Prze-Świsty, plakat (źródło: materiały prasowe)

Prze-Świsty, plakat (źródło: materiały prasowe)

Ostatnie piętro kamienicy na Rynku Starego Miasta, na co dzień miejsce twórczej, malarskiej aktywności, na jedną noc w roku zostanie otwarte dla szerokiej publiczności. Przeniesie widza w tajemniczy labirynt świateł i cieni. Gościnnie, prosto z Brukseli Mitch Bukanon (Fabian Delorme) będzie miksował muzykę na żywo, która dopełni całości.

Grupa artystyczna Błond w Sztuce istnieje od 2005 roku i tworzą ją: Hanna Ilczyszyn, Anna Nosowicz, Agata Czeremuszkin-Chrut i Przemysław Baranowski. W okresie studiów na wrocławskiej ASP skupieni byli wokół pracowni profesora Aleksandra Dymitrowicza i profesora Zdzisława Nitki. Dziś rozproszeni pomiędzy Warszawą, Wrocławiem a Brukselą, wciąż kontynuują swoje indywidualne i wspólne projekty malarskie. Różnorodność stylów i inspiracji stanowi o ich oryginalności i niezależności. Łączy ich także spontaniczna chęć tworzenia oraz działanie w duchu totalnej wolności. Takie podejście daje artystom elastyczność i sprawia, że nie boją się żadnego tematu i nowych wyzwań.

Wspólne wystawy i działania grupy:

  • 2012 – Miasto Przyszłości w 3D – warsztaty – BOK Bolesławiec
  • 2010 – wystawa grupy BWS, Galeria pod Plafonem, Wrocław
  • 2008 – projekt Graffiti Non Stop, pl. Nowy Targ, Wrocław
  • 2008 – wystawa grupy BWS; ODA Firlej, Wrocław
  • 2007 – wystawa grupy BWS; Galeria Szewska 36, Instytut Historii Sztuki, Wrocław
  • 2006 – Zielona wystawa grupy BWS, Dom Edyty Stein, Wrocław
  • 2005 – warsztaty Kanion Sztuki, Bełchatów

Instalacja Prze-Świsty
Grupa Błond w Sztuce
19 maja, godz. 20.00
Otwarte Studio przy Starym Rynku
Krzywe Koło 6/6a/16
Warszawa

Dodaj komentarz