• 2012-05-10

Adam Ferency czyta Doświadczenie gnozy

14 maja o godz. 19.00 w Laboratorium Dramatu w Warszawie odbędzie się spotkanie z cyklu Maska Jezus. Fragmenty Apokalipsy św. Jana, apokryf gnostycki Hymn o perle oraz wiersze Czesława Miłosza przeczyta Adam Ferency. W dyskusji po czytaniu wezmą udział dr Krystyna Stebnicka i prof. Tadeusz Bartoś.

Adam Ferency (źródło: materiały prasowe organizatora)

Adam Ferency (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ogarnąć cały świat w jednym mgnieniu, odkryć tajemne źródło, rozpoznać ostateczną prawdę – to dopiero władza, nad losem własnym, i nad światem. Gdzie jest więc prawdziwa gnoza, kto nią dysponuje? Czy Klemens Aleksandryjski i jego chrześcijański Chrystus, czy Walentyn, głoszący tajemnice największej Głębi, o której nawet nie śniło się chrześcijanom?

Autorem koncepcji cyklu i jego prowadzącym jest Tadeusz Bartoś – filozof, profesor Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku. Opublikował m.in. Ścieżki wolności, Wolność, równość, katolicyzm, Jan Paweł II. Analiza krytyczna, W poszukiwaniu mistrzów życia, Koniec prawdy absolutnej. Prowadzi blog Z punktu widzenia.

Organizatorem czytań jest Fundacja Sztuka Dialogu w ramach projektu Źródła w Laboratorium Dramatu współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

14 maja, godz. 19.00

Scena Przodownik
Olesińska 21
Warszawa

Dodaj komentarz