Wobec Miejsca i Czasu… III Tożsamość Subiektywna

17 maja 2012 roku o godzinie 18.00 w Muzeum Miejskim Arsenał we Wrocławiu odbędzie się wernisaż Ogólnopolskiej Wystawy Poplenerowej Wobec Miejsca i Czasu… III Tożsamość Subiektywna.

Janusz Moniatowicz „Sen” (źródło: materiały prasowe)

Janusz Moniatowicz „Sen” (źródło: materiały prasowe)

Wystawa w Muzeum Miejskim Arsenał prezentuje fotografie uczestników Dolnośląskiego Pleneru Fotograficznego, który odbył się na Zamku Książ w dniach 23-25 września 2011 roku. Idea pleneru zainicjowana przez Andrzeja Dudka –Dürera to stworzenie platformy dla twórców o różnych postawach i orientacjach artystycznych, wymiana doświadczeń , konfrontacja filozofii życia i twórczości, konfrontacja różnych podejść do techniki i technologii, metod pracy i działań.

Wobec Miejsca i Czasu… III -Tożsamość Subiektywna to hasło przewodnie pleneru, interesują nas zagadnienia przemijania i upływu czasu, relacji człowiek – natura, twórca- natura; świadomości i konsekwencji wynikających z rozwoju cywilizacji. Podtytuł pleneru Tożsamość Subiektywna to idea związana ze świadomością fotografii, subiektywnością doświadczenia miejsca i czasu, analizą percepcji i indywidualnej wizualizacji. Tożsamość miejsca i czasu, ich relacji i konsekwencje wynikające z tych doświadczeń, relacji z kreatorem i kreacją.

Andrzej Dudek-Dürer

Efektem pleneru jest wystawa pokazująca ponad 60 prac artystów. W ramach pleneru odbyły się również otwarte warsztaty fotograficzne, każdy z uczestniczących twórców przedstawił dorobek twórczy oraz założenia teoretyczne twórczości. Gośćmi pleneru byli krytycy Andrzej Saj i Krzysztof Jurecki, którzy przedstawili wykłady odnoszące się do idei pleneru.

Wobec Miejsca i Czasu… III Tożsamość Subiektywna, od 18 maja do 1 czerwca
Muzeum Miejskie Arsenał
Wrocław
Organizatorzy: Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Dolnośląski
Kurator wystawy: Andrzej Dudek-Dürer

Dodaj komentarz