• 2012-05-04

Wernisaż wystawy DIK. Archiwum

8 maja 2012 roku w warszawskiej Galerii Kolonie odbędzie się wernisaż wystawy DIK. Archiwum. Wystawa potrwa do 9 czerwca.

Wystawa DIK (źródło: materiały prasowe)

Wystawa DIK (źródło: materiały prasowe)

Wystawa DIK. Archiwum próbuje pokazać fenomen magazynu DIK i ustalić jego miejsce we współczesnym pejzażu kulturowym. A jest to nieoczywista lokalizacja: DIK nie jest ani tradycyjnym magazynem o sztuce, ani art-zinem; wychodzi też poza obszar zrytualizowanego już self-publishingu, posiadając stałe i szerokie grono odbiorców oraz sieć dystrybucji obejmującą niemal cały glob.

Wystawa obejmuje archiwa magazynu gromadzone od momentu jego powstania, a także wyjątki z archiwum podziemnego zina Filo, pierwszego homoseksualnego periodyku funkcjonującego w PRL-u. Pokaz uzupełnia rysunek Karola Radziszewskiego wykorzystany jako jedna z okładek pisma oraz plakaty Moniki Zawadzki tworzone przy okazji wydarzeń związanych z DIK-iem. Tak skonstruowana ekspozycja nie tylko pozwala prześledzić kolejne etapy funkcjonowania magazynu, ale przede wszystkim wydobyć metodę i logikę działania jego autorów.

Wernisaż wystawy DIK. Archiwum
8 maja – 9 czerwca 2012 roku
Galeria Kolonie
Bracka 23/52
Warszawa

Dodaj komentarz