• 2012-05-04

Akustyczny Blues w Mandali

19 maja 2012 roku o godzinie 19.00 w klubie Mandala w Łodzi odbędzie się koncert pt. Blues, w ramach którego wystąpi m.in. amerykański wokalista i gitarzysta Mike Greene.

Koncert Blues. plakat (źródło: materiały prasowe)

Koncert Blues. plakat (źródło: materiały prasowe)

Zespół wystąpi w następującym składzie:

Mike Greene – gitarzysta i wokalista. Urodził się w Brooklynie (NY). Dorastał w latach 60. słuchając bluesa i gospel w Harlemie. Jego pierwsze muzyczne wspomnienia to widok matki grającej St. Louis Blues na fortepianie. Ucząc się gry na gitarze, grał w kilku zespołach i klubach Nowego Jorku. W 1970, wyemigrował z powodu wojny w Wietnamie. Jego pierwszy zespół we Francji, Dirty Grits zagrał 150 koncertów w całej Europie. Kolejny zespół, Bulldog Gravy, był uznany za prekursora nowego stylu w bluesie i w latach 2004 – 2007 koncertował w całej Europie i Stanach Zjednoczonych . Jego rozległa znajomość amerykańskiej muzyki, od bluesa przez country do rocka, umiejętność gry na kilku instrumentach (gitara, mandolina, banjo, akordeon ) oraz silny i ciepły głos powodują, że jest zapraszany do udziału w różnych projektach muzycznych na całym świecie.

David Price – amerykański basista mieszkający w Polsce. Pochodzi z Kalifornii. Przez ponad 10 lat grał w zespole perkusisty Babatunde Olatunji: Drums of Passion (laureata nagrody Grammy). Równolegle grał przez 10 lat w zespole wokalisty bluesowego Johna Broadway Tuckera. Przez 7 lat był dyrektorem generalnym Esalen Institute, jednego z organizatorów Monterey Jazz Festival. Do dziś jeździ pomagać przy organizacji tego festiwalu. Od kilku lat mieszka w Polsce. Współpracował z takimi zespołami jak TSA, Budka Suflera, Marek Raduli, Sebastian Riedel, a obecnie z Leszkiem Cichońskim. David Price jest też aktorem. Grał w kilku serialach TVP oraz w najnowszym filmie Jerzego Skolimowskiego: Essential Killing.

Łukasz Wiśnia Wiśniewski - harmonijkarz od wielu lat uznawany za jednego z najlepszych w Polsce, jak również charyzmatyczny wokalista. To także doświadczony nauczyciel gry na harmonijce ustnej oraz muzyk sesyjny. Frontman zespołów Hard Times, Blue Machine oraz członek harmonijkowej supergrupy Harmonijkowy Atak. W 2011 roku uznany został przez czytelników magazynu Twój Blues za najlepszego polskiego harmonijkarza roku.

Koncert Blues
19 maja, godz. 19.00
Klub Mandala
Rewolucji 1905 r. 78
Łódź

Dodaj komentarz