• 2012-04-30

Kino i Spotkania na Granicy

28 kwietnia 2012 roku w Cieszynie rozpoczął się 14. Przegląd Filmowy Kino na Granicy. W ramach przeglądu odbywa się projekt Spotkania na Granicy.

Przegląd Filmowy Kino na Granicy (źródło: materiał prasowy)

Przegląd Filmowy Kino na Granicy (źródło: materiał prasowy)

Przegląd Filmowy Kino na Granicy to nie tylko wyjątkowa okazja do obejrzenia ponad stu produkcji wybranych z bogactwa kinematografii środkowoeuropejskiej, ale także do inspirujących i pouczających spotkań. Już po raz czwarty przedstawiciele branży filmowej z krajów Grupy Wyszehradzkiej wezmą udział w Spotkaniu na Granicy. Projekt koordynowany przez Joannę Tereszczuk ma umożliwić twórcom i producentom nawiązanie współpracy i znalezienie koproducentów dla swoich projektów filmowych. W tym roku w Cieszynie spotka się prawie 50 osób z Polski, Czech, Słowacji i Węgier, a wyjątkowo gościem będzie także producent słoweński, Zoran Bilodjeric, współpracujący ze Studiem Filmowym Kalejdoskop. W programie znalazło się 12 projektów.

Spotkanie na Granicy jest szczególnie interesujące dla młodych, początkujących twórców i producentów. Właśnie z myślą o nich po raz pierwszy zorganizowano sesję konsultingową Pierwszy Pitching. Konsultantami będą Magdalena Borowska z TVP Info, Joanna Szymańska – kierownik działu produkcji Szkoły Wajdy oraz czeski reżyser Petr Zelenka. Podzielą się oni z młodymi producentami i twórcami swoją wiedzą na temat tego, jak przygotować profesjonalny pitching, ocenią ich wystąpienia, wskazując ich mocne i słabe strony.

Współorganizatorami Spotkania na Granicy są Polski Insytut Sztuki Filmowej oraz Media Desk Polska.

14. Przegląd Filmowy Kino na Granicy
Od 28 kwietnia do 3 maja
Cieszyn

Dodaj komentarz