• 2012-04-30

Galeria Kolumnowa w Rybniku

Od 11 maja 2012 roku w Domu Kultury Chwałowice w Rybniku będzie można oglądać wystawę prac Marty Zemły i Jadwigi Kostorz Galeria Kolumnowa.

Autor: Marta Zemła (źródło: materiał prasowy)

Autor: Marta Zemła (źródło: materiał prasowy)

Marta Zemła urodziła się w 1975 roku w Katowicach. Jest córką Jolanty Singer-Zemła i Marka Zemły – architektów. Uzyskała Dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w 2002 r., na Wydziale Grafiki, kierunek wzornictwo przemysłowe, specjalizacja – komunikacja wizualna, promotor profesor Michał Kliś.

Ponadto trzy lata studiowała na wydziale kulturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego. Ukończyła też Pedagogikę – na studiach podyplomowych ze specjalizacją do nauczania przedmiotów artystycznych. Zajmuje się malarstwem (około 200 obrazów znajduje się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą – Niemcy, Holandia, Szkocja, Stany Zjednoczone), projektowaniem graficznym, grafiką komputerową, fotografią klasyczną i eksperymentalną, projektowaniem biżuterii oraz rysunkiem.

Ma na swoim koncie liczne wystawy indywidualne malarskie i fotograficzne oraz udział w wielu wystawach zbiorowych. Współpraca z licznymi wydawnictwami (projekty okładek, skład, przygotowanie do druku), a także z wieloma firmami w zakresie małej poligrafii, fotografii prezentacyjnej i reklamowej, projektowania i aranżacji wnętrz, organizacji warsztatów. Jest członkiem-założycielem fundacji Smart promocja artystów , organizacja eventów artystycznych), współpracuje też z fundacją Taka Jestem (wspieranie aktywności kobiet , warsztaty artystyczne).

Jadwiga Kostorz urodziła się w Rybniku 14 października 1982 roku. Uczęszczała do szkoły podstawowej w Świerklanach Dolnych gdzie też spędziła dzieciństwo. Dalsza edukacja w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej uwieńczona tytułem zawodowym – plastyk w zakresie specjalności formy użytkowe ze specjalizacją tkactwo artystyczne.

Wernisaż: 11 maja, godz. 18.00
Dom Kultury Chwałowice
ul. 1 Maja 91B
Rybnik

Dodaj komentarz