• 2012-04-30

Kompletny line-up Green Zoo Festival

23 maja 2012 roku o godzinie 20.00 w Klubie RE w Krakowie rozpocznie się Green ZOO Festival, na którym wystąpią rodzimi i zagraniczni artyści grający nowoczesną muzykę pop i folk.

GreenZOO Festival, plakat (źródło: materiały prasowe)

GreenZOO Festival, plakat (źródło: materiały prasowe)

Green ZOO Festival jest inicjatywą całkowicie oddolną i nie nastawioną na zysk, a udaje się dzięki ścisłej współpracy Fundacji Front Row Heroes, klubów i zespołów. Green ZOO powstał spontanicznie w 2011 roku wokół krakowskiego koncertu kanadyjskiej piosenkarki Basi Bulat, organizowanego przez Front Row Heroes . Basia Bulat przyjechała do Polski między innymi na zaproszenie Arcade Fire, aby zagrać support przed ich koncertem na warszawskim Torwarze. Festiwal nazwany został Green ZOO – od tytułu przeboju Ludmiły Jakubczak W zielonym ZOO, który na stałe trafił już do koncertowego repertuaru Basi Bulat.

Druga edycja Green ZOO odbędzie się w Krakowie w dniach 23 – 26 maja 2012 roku. Festiwal znacznie się rozrósł: koncerty będą odbywać się w klubach: Betel, Re, Rozrywki Trzy, Kotkarola i Bomba, a wystąpi łącznie ponad 20 zespołów, w tym prawie połowa z zagranicy.

Zagrają: Lower Dens (US), Moonface (CA), Tarwater (DE), Socalled (CA), Molly Nilsson (DE), Swearing at Motorists (US), Katie Moore (CA), Jason Urick (US), VUK (FI), Ben Caplan (CA), Yesterday Shop (DE), Coldair, Vladimirska, PLUM, Fuka Lata, How How, Bubble Pie, The Pleasure Is Mine, Teddy Jr., Die Flöte, Ch-Ch-Ching, Karl Culey, Hayden Berry, Don’t Ask Smingus, Kaseciarz, Frank’s Hard Drive.

Tarwater, fot.Christoph Voy (źródło: materiały prasowe)

Tarwater, fot.Christoph Voy (źródło: materiały prasowe)

Berliński duet Tarwater założony przez Bernda Jestrama i Ronalda Lippoka istnieje od 1995 roku. Przez te 16 lat zespół wydał 10 albumów studyjnych, wspomagał w nagraniach wielu artystów (m.in. Piano Magic, Tikiman, Tuxedomoon, B. Fleischmann), skomponował muzykę do niezliczonych spektakli teatralnych, filmów a nawet do opery Tosca, wystawionej przez berlińską Volksbühne. W Polsce Tarwater zagrał kilka tras koncertowych i ma zagorzałą grupę fanów. Gusstaff Rec. wydał też na wyłączność dwa albumy duetu (Not The Wheel i Donne M La Main), a polska wersja płyty Spider Smile zawiera o jeden utwór więcej niż wydanie niemieckie.

Nowy album - Inside The Ships - zawiera 11 utworów, które odzwierciedlają różne oblicza dźwiękowego kosmosu Tarwatera: gęste dźwiękowe pejzaże, wytworzone przez subtelnie utkane ze sobą elektroniczne i analogowe dźwięki.

GreenZOO Festival 2012
Klub Betel (Pl. Szczepański 3) – POP Montreal Stage
Bomba (Pl. Szczepański 2/1) – Green ZOO Festival Club / Aktivist Stage
Rozrywki Trzy (Mikołajska 3) – Radiofonia Stage
Klub RE (Św. Krzyża 4) – Nothing Stage
Kotkarola (Rynek Główny 6) – Extra Stage
Organizator: Fron Row Heroes
23-26 maja 2012 roku
Kraków

1 komentarz do artykułu “Kompletny line-up Green Zoo Festival”

  1. Małgorzata

    Mam do sprzedania 4dniowy karnet na Green ZOO Festival za 80zł! Odbiór osobisty możliwy w Łodzi. Do reszty miast wysyłam poleconym. Zainteresowanych proszę o kontakt: margoandmargo@gmail.com

Dodaj komentarz