• 2012-04-26

Witch house 999 w Lofcie w Gdańsku

Od 10 maja 2012 roku w klubie Loft w Gdańsku będzie można oglądać wystawę Witch house 999.

Autor: Kamila Model (źródło: materiał prasowy)

Autor: Kamila Model (źródło: materiał prasowy)

Witch house to nie pusty slogan informujący jedynie o istnieniu czarownic z Salem, kryje się za nim nowy podgatunek muzyczny, w którym można usłyszeć interesujące kompilację dźwięków z takich stylów muzycznych jak np. idm, ambient, goth, które wymieszane mają stworzyć muzykę mroczną w odbiorze. Witch house to także specyficzna estetyka.

Kinga Kwiczor urodziła się w 1990 roku, w Gdańsku. Studiuje na Wydziale Malarstwa (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, obecnie Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku). W latach 2003-2007 członkini grupy teatralnej Znak. Zajmuje się malarstwem, technikami multimedialnymi, projektowaniem ubioru i kostiumu, komponuje mashupy. Kamila Model urodziła się w 1988 roku w Gdańsku. Od 2007 roku studiuje w gdańskiej ASP na Wydziale Malarstwa, obecnie na V roku w pracowni dyplomowej. Rafał Kwiczor od 2007 do 2009 roku był studentem Akademii Sztuk Pięknych a Gdańsku, od 2009 roku student Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu , obecnie na V roku malarstwa. Łukasz Patelczyk ma w swoim dorobku liczne wystawy: Envio do Polonia w Gallery Rio 10 Burgos (2011);  Enviamed de Polonia Can Ginebreda w Porqueres w Hiszpanii;  Artystyczna Podróż Hestii Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie;  Międzynarodowe warsztaty Artystyczne w Pieńkowie w Galeria Pieńków; Międzynarodowy Festiwal Młodej Sztuki – IFYart.

∑BOL▲ ▲P∑ to audio-wizualny projekt założony jesienią 2011 roku przez tajemniczego goryla o imieniu Ebo. Po ucieczce z laboratorium gdzie przeprowadzano na nim niehumanitarne testy, zamieszkał w opuszczonej sopockiej willi by tam w spokoju tworzyć swoją muzykę nasyconą tropikalną melancholią i połamanymi rytmami. Właśnie ukazała się jego pierwsza płyta Jungle Omen. Tym razem człowiek-małpa przygotował DJ-seta z osobiście wyselekcjonowanymi kawałkami producentów ze środowiska Witch-house / drag.

Wernisaż: 10 maja, godz. 19.00
Klub Loft
ul. Młyńska 15
Gdańsk

Dodaj komentarz