• 2012-04-25

Drapacze chmur Teatru Zielony Wiatrak

29 kwietnia 2012 roku o godzinie 20.00 w Gdańskim Archipelagu Kultury Plama odbędzie się przedstawienie teatralne pt. Drapacze chmur w wykonaniu Teatru Zielony Wiatrak.

Fragment spektaklu (źródło: materiały pasowe)

Fragment spektaklu (źródło: materiały pasowe)

Drapacze chmur to jeden z ważniejszych spektakli teatralnego off’u ostatnich lat. Autorami scenariusza są Marek Brand i Bartosz Frankiewicz. Spektakl został wyreżyserowany przez Marka Branda (twórca i kierownik artystyczny teatru Zielony Wiatrak). Spektakl, którego premiera odbyła się w maju 2006 roku, to jak do tej pory jedyny spektakl, który zdobył Grand Prix Łódzkich Spotkań Teatralnych. Twórcy przedstawienia nominowani byli do nagrody Sztorm Roku 2006 za najważniejsze dokonania w kategorii teatru. Po rocznej przerwie, w kwietniu 2009 roku spektakl został wznowiony.

Drapacze chmur to opowieść o poszukiwaniu swojego kawałka nieba na ziemi i o problemach, które to uniemożliwiają. To społeczno-polityczna tragifarsa, oparta na osobistych doświadczeniach jej twórców, opowiadająca o mechanizmach, które sprawiają, że Polacy uciekają z kraju.

Marcin Herich (dyrektor artystyczny festiwalu APART)

Obsada: Marek Brand, Tomasz Kobiela
Muzyka i wykonanie na żywo: Piotr Truchel (lider zespołu Absyntia)
Tekst: Marek Brand, Bartosz Frankiewicz
Scenariusz i reżyseria: Marek Brand

Fragment spektaklu (źródło: materiały pasowe)

Fragment spektaklu (źródło: materiały pasowe)

Teatr Zielony Wiatrak – Drapacze chmur
29 kwietnia, godz. 20.00
30 kwietnia, godz. 19.00
Plama Gdański Archipelag Kultury
Pilotów 11
Gdańsk

Dodaj komentarz